מה כדאי לדעת לפני הרישום?

מאיזה גיל יש לרשום ילדים לגני הילדים?

ההרשמה לגן היא החל מגיל 3. להלן שנתוני הרישום לשנת הלימודים תשפ"ד:

 • גילאי 5 - גן חובה: ילידי 01.01.2018 עד 31.12.2018
 • גילאי 4 - גן טרום חובה: ילידי 01.01.2019 עד 31.12.2019
 • גילאי 3 - גן טרום טרום חובה: ילידי 01.01.2020 עד 31.12.2020

אנחנו רשומים השנה לגן, האם צריך להירשם שוב לשנה הבאה?

הרישום לגנים מחייב את כל הילדים בכל שנה מחדש.

מתי ואיך נרשמים?

תאריכי הרישום הם ארציים. השנה, נרשמים לגני הילדים בתאריכים 23 בינואר עד 12 בפברואר 2023.
הרישום מתבצע במערכת הרישום והשיבוץ באתר זה 24 שעות ביממה.

מהו שכר הלימוד בגן הילדים?

משנת הלימודים תשע"ג לא נגבה שכר לימוד מילדי הגנים, בהתאם לחוק חינוך חינם מגיל 3. הוראות החוק אינן כוללות עלויות ביטוח, הזנה, הסעה, תל"ן (תכנית לימודים נוספת) - שייגבו כבעבר. אמצעי התשלום הוא ב-10 תשלומים שווים באשראי. למעוניינים בתשלום בצ'קים או במזומן, התשלום הוא במעמד הרישום באגף החינוך בלבד.

 

פירוט תשלום חובה שנתי

פירוט

תשלום (₪)

ביטוח תאונות אישיות

69

סל תרבות

79

טיולים והסעות

60

תל"ן – תכניות לימוד נוספות

283

תכנית קר"ב (השתתפות הורים)

314

סה"כ תשלום שנתי

785

 

תהליך הרישום

איך נרשמים לגן?

הרישום לגני הילדים נעשה באמצעות מערכת הרישום והשיבוץ.
ילדים שהוריהם לא יירשמו אותם במועד, יחשבו כמאחרי רישום וישובצו על בסיס מקום פנוי. שימו לב שהודעת השיבוץ שלהם עלולה להתעכב.

שלבי הרישום במערכת באתר:

 1. הקלדת פרטים מזהים הורה + ילד ולאחר מכן הזדהות על ידי קוד זיהוי שישלח לדוא"ל או לנייד.
 2. רישום לגן המבוקש מתוך אזור הרישום (הרשות תבצע שיבוץ בהתאם לגיל ולנתונים שיהיו בידה, תוך התחשבות בבקשת ההורה ככל שניתן).
 3. צהרון – המידה והנכם מעוניינים במסגרת צהרון הפועלת בין השעות 14:00-16:00 יש לבצע רישום ייעודי לכך. לצורך העניין, יש להיכנס ולקרוא את טופס ההתחייבות  שמופיע לאחר מילוי החלק של 'פרטי ההורה'.


לידיעתכם: רישום כוזב הינו עבירה פלילית. מסירת פרטים שאינם נכונים ומדויקים על מקום המגורים הקבוע של התלמיד או התלמידה, תוביל לביטול הרישום ולמיצוי כל הדרכים החוקיות אשר בידי הרשות.

האם צריך לצרף מסמכים בעת בקשת הרישום?

בעת הרישום בתקופת הרישום (החל מיום שני, א' בשבט תשפ"ג, 23 בינואר 2023, ועד ליום ראשון, כ"א בשבט תשפ"ג, 12 בפברואר 2023), תוכלו לצרף מסמכים רלוונטיים. בהרשמה מאוחרת במערכת הטפסים המקוונים, תידרשו לצרף מסמכים לזיהוי (ראו פירוט בפניות לאגף החינוך).

האם אפשר לבחור גן?

בתהליך הרישום תתבקשו לבחור גן בעדיפות ראשונה ובעדיפות שנייה. השיבוץ לגנים בישובים בהם שני גנים ומעלה, יקבע מתוך שיקולים חינוכיים בהתאם לגילאי הילדים, חלוקה מגדרית, צרכים מיוחדים וקריטריונים נוספים תוך התייעצות עם ועדת החינוך בישוב, הצוות החינוכי ופסיכולוגית הגן. יעשו מירב המאמצים להיענות לבקשות.

האם הרישום לגן כולל הרשמה לצהרון?

בעת הרישום לגן תשאלו האם אתם מעוניינים גם ברישום לצהרון. לנענים בחיוב, התשלום הראשון יגבה במהלך ספטמבר 2023. למתלבטים, ניתן יהיה להרשם ברישום מאוחר בטופס רישום לצהרון על בסיס מקום פנוי.

תעריף חודשי עפ"י מועד הרישום:

תאריך הרישום

תשלום חודשי (₪)

23.01.23-12.02.23 - תקופת הרישום

870

13.02.23-31.07.23

913

01.08.23 והלאה

945

 

איך אדע שהרישום באינטרנט נקלט?

עם סיום תהליך הרישום תופיע ההודעה: "הרישום הסתיים בהצלחה" וישלחו אליכם הודעות על השלמת התהליך במסרון ובדוא"ל. אם לא התקבלו הודעות אלה, אנא פנו לאגף החינוך במועצה כדי לוודא שהרישום נקלט בטלפון 04-6628217 או במייל [email protected].

הכתובת במערכת הרישום שונה מכתובת מגורי בפועל, כיצד אוכל להירשם?

רק תושבים המופיעים במרשם האוכלוסין של משרד הפנים כתושבי הגליל החתון יוכלו להירשם באמצעות האתר. אם טרם הסדרתם כתובת, יש להירשם בטופס מקוון לרישום לגן בצירוף צילום ת.ז וספחים של שני ההורים. בנוסף, הגישו בקשה בטופס מקוון לרישום תושב חדש טרם החלפת כתובת בצירוף אישור ועד מקומי והסכם שכירות/ רכישה בתוקף המעיד על מגורים בישוב. במקרה זה הרישום יותנה בהחלפת כתובת בתעודות הזהות עד תאריך שיקבע על ידי הרשות ולהציגה בפני אגף החינוך.

איחרנו את תקופת הרישום, מה עושים?

הורים המבקשים להירשם לשנה"ל תשפ"ד לאחר תקופת הרישום, יכולים להירשם בפניה מקוונת בטופס רישום לגן בצירוף צילומי ת.ז וספח של שני ההורים.

לתשומת לבכם, פרסום מועד השיבוץ הכללי הוא ב-01.07.2023.

 

אנחנו מתכננים מעבר לישוב אחר בתחומי המועצה האזורית הגליל התחתון, מה עלינו לעשות?

אם קיימים בידיכם מסמכים המעידים על מעבר עתידי (אישור ועד מקומי והסכם שכירות/ רכישה בתוקף), הירשמו לגן בישוב החדש בפניה מקוונת לרישום תושב חדש טרם מעבר, בנוסף לטופס רישום לגן בצירוף צילומי ת.ז וספח של שני ההורים.

לתשומת לבכם: אי מסירת פרטים מדויקים על מקום המגורים הקבוע של הילד/ה יביא לביטול הרישום ומיצוי כל הדרכים החוקיות הנתונות בידי הרשות כנגד מבצעי הרישום.

איך נרשמים לגן חינוך מיוחד?

ילדים שעברו ועדת זכאות ואפיון שבה הוחלט על שיבוצם בגנים לחינוך מיוחד, יהיו בקשר עם עדי אלימי, רכזת החינוך המיוחד במועצה בכתובת: [email protected]

או בטלפון: 052-3098836

הגשת בקשה לאישור לימודי חוץ

אם אתם תושבי הגליל התחתון ומעוניינים שילדכם ילמדו במסגרת חינוכית בישוב השייך לרשות אחרת, עליכם להגיש בקשה ללימודים מחוץ לרשות. לבקשה יש לצרף את הפרטים הבאים:

 • נימוק מפורט ככל הניתן התומך בבקשה.
 •  אישור המסגרת החינוכית המבוקשת והרשות הקולטת, על קבלת הילד או הילדה לגן.

הבקשה תיבחן בהתחשב בשיקולים החינוכיים והמערכתיים.

לתשומת לבכם: אגרת לימודי חוץ וההסעה הינה באחריות ההורים.

לאחר הרישום

מתי ואיך אדע לאיזה גן שובץ ילדי?

את שיבוץ הילדים ניתן לראות באתר המועצה החל מתאריך 01.07.2023.

איך נעשה הרישום?

שיבוץ הילדים בכל אחד מהגנים נתון לשינוי מידי שנה, בהתאם לגיל ולמספר הנרשמים בכל ישוב. שינויים אלו נקבעים בתום תקופת הרישום בהתאם לנתונים שהתקבלו. השיבוץ לגנים בישובים בהם שני גנים ומעלה, יקבע מתוך שיקולים חינוכיים בהתאם לגילאי הילדים, חלוקה מגדרית, צרכים מיוחדים וקריטריונים נוספים תוך התייעצות עם ועדת החינוך בישוב, הצוות החינוכי ופסיכולוגית הגן. יעשו מירב המאמצים להיענות לבקשות. הנרשמים לגני הילדים לאחר תקופת הרישום, ישובצו בגני הילדים על בסיס מקום פנוי בלבד, למעט ילדי גן חובה שעיכוב רישומם נגרם בהמלצת פסיכולוגית הגן לבחינת הישארותם לשנה נוספת בגן.

עוברים דירה מחוץ לגליל התחתון ורוצים לבטל רישום?

לביטול רישום לגני הלימודים לשנה"ל תשפ"ד יש לפנות פנייה מקוונת בטופס ביטול רישום למוסד חינוכי ברשות.

האם יש הסעות לגני הילדים?

לא. השיבוץ לגן הוא על פי תקן משרד החינוך למרחק מכתובת המגורים.

האם אפשר לערער על השיבוץ לגן?

ערעורים על השיבוץ ניתן להגיש באמצעות פניה מקוונת בטופס ערר על שיבוץ מסגרת. לערר מומלץ לצרף מסמכים מנומקים ככל האפשר.

האם אפשר לעבור גן במהלך השנה?

מעבר גן במהלך שנת הלימודים יתאפשר מאחת מהסיבות הבאות:

 • מעבר דירה – אם קיימים בידיכם מסמכים המעידים על מעבר במהלך השנה (אישור ועד מקומי והסכם שכירות/ רכישה בתוקף), הירשמו לגן בישוב החדש בפניה מקוונת לרישום תושב חדש טרם מעבר, בנוסף לטופס רישום לגן בצירוף צילומי ת.ז וספח של שני ההורים.
 • שינוי זרם (ממלכתי/ ממלכתי דתי) – יתאפשר בפניה מקוונת בטופס בקשה להעברה בין מסגרות חתום על ידי שני ההורים. תשובה לפנייה תינתן עד 15 יום מיום הפנייה.
 • מקרה פרט (סיבות רפואיות/ פדגוגיות/ אישיות וכו') – יתאפשר בפניה מקוונת בטופס בקשה להעברה בין מסגרות חתום על ידי שני ההורים. מומלץ לפרט בסיבת הבקשה ככל הניתן ולתמוך במסמכים רלוונטיים במידת הצורך. תשובה לפנייה תינתן עד 15 יום מיום הפנייה.