זבובים אנשים ומה שבינהם


אנו נמצאים בשיא תקופת הזבובים ובכדי להקל על כולנו ולצמצם את התופעה ככל שניתן ריכזנו מספר דגשים שכל אחת ואחד מאיתנו יכולים וצריכים לעשות על מנת לצמצם את התופעה ולשפר את איכות החיים של כולנו

 

  1. בעלי משקי בעלי החיים קיבלו מכתבים אישים הן ממשרד להגנת הסביבה והן מהמועצה ובהן הסברים ודרישות שעליהם לבצע בכדי לצמצם את התפרצות תופעת הזבובים הן ע"י הטיפול בפרש בעלי החיים והן באמצעות טיפול על ידי מדבירי זבובים אצלם במשק (המועצה מקיימת ביקורות ובדיקות בנושא).
  2. ועדי ישובים מתבקשים לפזר מלכודות זבובים בכל רחבי הישוב בדגש על אזורים ידועים כנגועים בכמות גדולה של זבובים או שבהם יש התקהלויות של תושבי הישוב (כגון אזור גני שעשועים ,גני ילדים, וכד') בנוסף ניתן להפעיל מדביר (ברישיון מדביר בלבד) במקומות שבהם יש בעיה נקודתית על מנת שיוכל לתת מענה טוב יותר.
  3. ממולץ לכל תושב לפזר מלכודות סביב ביתו בנוסף ישנם חומרים ירוקים שניתן להשתמש בהם לצורך ריסוס סביב לבית ובמרפסות שאינם רעילים (ניתן לרכוש בחניות מורשות)
  4. האגף לקיימות תברואה רישוי עסקים ופיקוח פועל ויפעל יחד עם גורמי אכיפה נוספים (משטרה ירוקה ,פקחי המשרד להגנת הסביבה ,ופקח האגף) ויבצעו ביקורות ופיקוחיים בישובים ובמשקים שונים וזאת בכדי לבדוק עמידה בדרישות ובתקנות . יקבע וייתן לו"ז לתיקון ושיפור ליקויים שימצאו ובאם ימצא לנכון יינתנו גם קנסות. אנו נמשיך בפיקוח במהלך החודשים הקרובים וננסה להגיע לכמה שיותר משקים.

 

חשוב להבהיר כי לא נקבל פגיעה מתמשכת שנגרמת מחוסר טיפול במקור הבעיה, מאידך חשוב לזכור שכולנו גרים וחיים בסביבה חקלאית מבחירה וככזאת יהיו זבובים וריחות. אנו מבינים כי מדובר בתקופה לא קלה לכולנו אבל אם נגלה ערבות הדדית ע"י עמידה בתקנות של החקלאים והתגייסות הועדים המקומיים והתושבים כאמור לעיל, יחד עם פיקוח והכוונה שלנו ,נוכל לשפר את המצב.

 

בברכה,

מיקי רייך

מנהל קיימות תברואה רישוי עסקים ופיקוח