הנחיות למתפללים ומידע לציבור שומרי השבת


"חרבות ברזל" הנחיות למתפללים

  1. כל אדם שנושא נשק מתבקש להגיע חמוש לבית הכנסת
  2. אבטחה: יש לוודא הצבת מאבטח חמוש מחוץ לבית הכנסת
  3. יש לראות שציבור המתפללים מכיר את המרחבים המוגנים הסמוכים לבית הכנסת ובכלל זה לא רק ממ"דים אלא גם חדרי מדרגות, קיר מבנה פנימי באתאם להנחיות הכי מוגן שיש. (השלמה מפקע"ר)
  4. במקומות הומי אדם יש להפעיל שיקול דעת בעת קבלת התרעה מחשש ליצירת בהלה, דוחק ולחץ שיסכנו את המתפללים אם כולם ינסו להגיע בבת אחת למרחב המוגן. ככל ולא ניתן להגיע למרחב המוגן יש לשכב על הקרקע ולגונן על הראש עם היידים.
  5. בעלי תפקידים מתבקשים לשאת עימם מכשיר טלפון נייד במהלך השבת לצורך קבלת התראות בישומון פיקוד העורף ו/או ערוצי המועצה.

 

מידע לשומרי השבת

שבת בחירום.pdf

לאור מצב החירום: יופעל גל שקט במהלך השבת

את הגל השקט ניתן יהיה לשמוע במספר תחנות רדיו

משרד התקשורת מודיע לציבור הרחב כי לפי הנחיות פקע"ר, החל מהשבת הקרובה ולאורך תקופת החירום, תחנות הרדיו כאן-מורשת של תאגיד השידור הציבורי בכלל הארץ וכן תחנות הרדיו האזוריות קול חי, קול ברמה, גלי ישראל ורדיו דרום יפעלו בשבתות במתכונת ה״גל השקט״ וישמיעו התרעה רק בזמן אמת. תחנות הגל השקט ישמיעו שקט בשידור לאורך כל השבת. השקט יופר רק באמצעות הודעות מתפרצות של פיקוד העורף באשר לאזעקות ברחבי הארץ. הגל השקט יחל עם סיום השידורים ביום שישי בשעה 17:00 ויפעל עד לאחר צאת השבת בשעה 20:00. 

לנוחיותכם מצורף פירוט התחנות והתדרים:

 כאן מורשת 
בתדרים  90.5FM, 90.8FM, 92.5FM 100.7FM

רדיו קול חי 
בתדרים
 92.8FM, 93FM, 102.5FM

רדיו קול ברמה
 בתדרים 92.1FM, 104.3FM, 105.7FM, 107.6FM

רדיו גלי ישראל
בתדרים
89.3FM, 94FM, 106.5FM

רדיו דרום
בתדר 101.5FM


באמצעות מספר פעולות חשובות, תוכלו לקבל מידע מציל חיים ולהיות מוכנים יותר גם בשבת. אנו קוראים לציבור להפעיל מכשירי רדיו מערב שבת על אחד מתדרי הגל השקט - חשוב מאוד להשאיר מכשיר רדיו גם במרחב המוגן!

שימו לב: בתחנה יושמעו הודעות באשר לאזעקות בכל אחד מיישובי הארץ, ולא רק באזור ההאזנה, כמו גם במקרה של אירוע חריג המחייב עדכון מיידי של הציבור.

ונשמרתם!