הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

סיכום שבועי משולחנו של ראש המועצה

תושבים יקרים ​​​​שלום,

לא חשבתי שבתקופה זו של השנה עוד אשתמש במשפט "החורף שאינו מרפה.."- אבל הנה, אכן כך וזו ברכה! אמנם נאלצנו לדחות את צעדת הארבל שלנו (שלא תתקיים מחר אלא בשבוע הבא) אך כפי שאומרים- כל עכבה לטובה ואם עלתה הכנרת מתחילת העונה ב-2.5 מטרים הרי זה מבורך! 

אז בואו נעבור לסקירה השבועי​​​ת שלנו בעוד סופ"ש חורפי:

 • נפתח עם הישג משמעותי לכולנו- השבוע הצביעו חברי אגודת אילניה נגד מו"מ בעניין הקמת תחנת כוח מונעת בגז על אדמותיהם בקרבת קדמת גליל. זהו היישוב הרביעי והאחרון (שהתווסף למושבים ארבל והזורעים וקיבוץ לביא) ושם סוף למאבק אותו התחלנו בקיץ 2017. אני שמח וגאה בכלל התושבים במרחב הגליל התחתון בכלל ובתושבי אילניה בפרט וכמובן לחברים ממאבק 2020 בהובלתו הבלתי מתפשרת של אורי השילוני, שכן וחבר ממולדת הסמוכה. אמש נפגשתי עם חברי ועד אגש"ח אילניה, עם המבט קדימה להמשך פיתוח המושב ברמה הפיזית והקהילתית.

 • ה"פסטיגליל" שלנו פורסם השבוע, שלושה ימים ברצף בחוה"מ פסח של מגוון אירועים המתאים לכולם. היה לנו חשוב לצמצם את האירוע לשלושה ימים ברצף במרכז המועצה ובתאריך נכון. לפי רכישת הכרטיסים אנו צופים לאירוע משובח, מי יתן שהשקט ישכון בארץ וכמובן שמזג האויר יחייך אלינו בחוה"מ פסח.

תנופה, סגן ראש המו​​עצה אופיר שיק:

 • פתחנו את השבוע בסיור ראשוני עם רשות ניקוז קישון בבקעת בית נטופה לבחינת יוזמות מעניינות בבקעה הקשורות להסדרי חקלאות, ניקוז ותיירות.
 • קיימנו מפגש עם פורום המתאמת של קיבוץ בית קשת בנושאי תשתיות ויזמויות שונות.
 • נציגי הנהגת ההורים של ביה"ס כדורי הגיעו לישיבה בה סיכמנו על לוחות זמנים לביצוע השלמות באתר הזמני.
 • בדיון עם נציגי הישוב מצפה נטופה התנענו חשיבה לגבי עתידה של שכונת המבנים היבילים והבינוי הצפוי במקום. 
 • בהובלת אגף ההנדסה קיימנו יום מרוכז עם משרד השיכון שעסק בהרחבות ובתב"עות חדשות במס' ישובי המועצה.

​​משולחנו של המנכ"ל:

 • נערכה ישיבה ראשונה של ועדת רכב ותחבורה להסדרת נושא הרכבים הפרטיים במועצה.
 • בתחילת השבוע התקיים מפגש היכרות עם סייעים וסייעות של בית ספר רוטמן.
 • נערך סיור לימודי במועצה האזורית גולן בדגש על מודל הפעלת גני הילדים.
 • נערכה פגישת היערכות לאור הרפורמה בתחום החינוך המיוחד, עם האחראיות לתחום במועצה ומשאבי אנוש.
 • לאחר מספר רב של דיונים ופגישות בנושא, גובש מתווה ההסעות לבית ספר שק"ד לקראת שנת הלימודים הבאה.​

 • ​​​​השבוע סיימנו את הכנת הפרסום של יריד התעסוקה שלנו בפארק התעשיות קדמת גליל שיתקיים ב-1/5 בשעות הצהרים עד אחה"צ ובו יוכלו כל מי שמחפש עבודה במקצועות השונים להיפגש עם נציגי החברות/מפעלים (עברתי על רשימה של למעלה מ-100 דרישות- היא אכן מגוונת מאוד!). האירוע נתמך ע"י משרד הכלכלה ולצורך קידמו ניעזר גם ברדיו קול רגע. מצ"ב פרסום.

 • מרכז הצעירים שלנו- מיזם סיפורים מהסירים, פרויקט של חיבור בין דורי, שלושה דורות מהמרחב- המועצה שלנו, כפר תבור ויבניאל. ותיקים, סטודנטים וילדים. הותיקים פתחו את ביתם ומטבחם, נתנו מתכון, סיפרו לילדים ולסטודנטים את הסיפור שמאחוריו ובישלו ביחד. הכל צולם, נכתב, נאגד ועוצב בספר מקסים, מזכרת נהדרת... תודה לשני, להדס ולכל מי שנתן כתף.

 • מהגיל הרך- אלומינצ'יק (ככה קוראים לזה..)– מפגש-מופע חווייתי לילדי הגן. באלומינצ'יק מתוודעים הילדים אל עולם החומר, הדמיון והיצירה, תוך צפייה במופע אינטראקטיבי ובהפיכתם של חפצים ליצורים חיים, בדרכים שונות ומפתיעות. דרך המופע שומעים הילדים על המושג מִחזור אשפה, ובמהלך הפעילות מתוודעים לשימוש חוזר באביזרים ובחפצים שנזרקו, ומצליחים לראות בצינור פשוט גם דברים אחרים ומפתיעים. תודה ליעל קרמר על הסקירה- האלומינצ'יק שלנו כילדים היו קווי השקיה לשדות.. נו, העולם משתנה. ועוד- ביה"ח פוריה ומועדונית הרווחה שלנו קיבלו חבילות מגני המועצה באמצעות מחלקת הנוער שלנו- תודה!

 • ספורט- בשבוע שעבר כפי שציינתי, התקיימה אליפות ישראל ה- 65 בטניס שולחן בקטגוריות היחידים והזוגות באילת. ממועדון הטניס שולחן הפועל הגליל התחתון התחרו 16 שחקניות ושחקנים בליווי המאמנים שימי טננבויים ויוסי ויידה.מרבית השחקניות והשחקנים העפילו משלב הבתים המוקדמים והגיעו לשלבי ההכרעה. מספר שחקנים אף הגיעו לשלב רבע הגמר וכמעט זכו במדליות. ההישגים הבולטים היו של יובל חזון (כפר קיש) ואלעד מור יוסף (כפר תבור) שזכו יחדיו במדליית הארד במשחקי הזוגות לגילאי עד 11, וסיני יצחקי (כדורי) שזכתה במדליית הכסף במשחקי הזוגות לנשים (יחד עם שותפה מנתניה). תודה לארי על העדכון וכמובן לכל הנבחרת המוצלחת! מאמני הקבוצה סיכמו את התחרות בצורה חיובית, בדגש על העובדה שבגילאים הצעירים כל השחקנים העפילו לשלבי ההכרעה. נקודה ראויה לציון הייתה העידוד והתמיכה הקבוצתית של השחקנים אחד לשני.

 • נוער- מועצת הנוער נפגשה ביום שלישי חלק מקידום פעילותם ברחבי המועצה, טיול של מועצת בני המושבים מעלי גבעה וכדורי ובסיומו מפגש מרתק של לימוד ריקודים הדדי (ריקוד הבאבלס מול הטנגו) בגיל הגליל, מסיבת פורים לכיתות ו' מהגליל התחתון כפר תבור ויבנאל במסגרת תכנית מעברים. כ- 140 חניכים הגיעו מתוכם 80 מהגליל התחתון היה מוצלח מאוד! והכנות של גרעין עודד לקראת מחנה פסח. תודה לטובית על העדכונים השוטפים!

 • ​​​מהחינוך המיוחד- רביעי בערב התקיים ערב הוקרה לתומכי הוראה בחינוך המיוחד בגליל התחתון. תומכי ההוראה עושים עבודה מרגשת וחשובה במערך החינוך המיוחד ועל פועלם זה מגיעה להם הערכתינו. בערב נכחו מנכ"ל המועצה, מנהלי בתי הספר, רכזי החינוך המיוחד בבתי הספר, עבדכם הנאמן ועידן פיסלביץ. תומכי ההוראה נהנו מהופעה של עידן היקר, ששר וניגן בכישרון רב את השיר "אור גדול", מארוחת ערב מפנקת ומהרצאה מרתקת על עיצוב הבית. בסוף הערב חולק שי לכל משתתף. תודה רבה לשיר ולשלומית על ארגון האירוע!

 • ​​איכות הסביבה- מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב השתהה מעט בגלל מזג האוויר, נותרו עוד ארבעה יישובים- שדה אילן, כדורי, אילניה, לביא. במהלך השבוע היו מספר אירועי נשיכה של כלבים בישובים, הכלבים הוסגרו. ​​​חשוב מאוד להקפיד שהכלבים יחוסנו, בנוסף אנו ממשיכים באכיפה מוגברת בנושא: כלבים משוטטים, השבוע נשלחו כ- 20 דוחות לבעלי כלבים. אנא מכם הקפידו. במסגרת פעילות הכלבייה, נמסרו השבוע 4 כלבים לאימוץ.

 • ​קולות קוראים- אנחנו מפיצים במהלך השבוע קולות קוראים דרך קבוצות הווטסאפ השונות של המועצה והיישובים, כדאי לפתוח ולעיין בהם. קול קורא מיוחד שיצא השבוע- ​​שיתוף פעולה עם ארגון "היוגב". קריאה ליישובים להפעיל בתחומם בנות שירות לאומי שיפעלו במגוון תחומים המשלבים עבודה עם החקלאים בבוקר לצד התנדבות משמעותית בקהילה בשעות הצהרים עד הערב.

​​​​ועוד מהשבוע....

 • ועדת משנה לתכנון ובניה התכנסה ובה דנו בין השאר בקידום ההרחבה בכפר זיתים ובהמלצה על קידום פיתוחו של מתחם קבר יתרו שבשטח השיפוט שלנו (בתוך גבולות המתחם), הועדה החקלאית התכנסה גם כן כהכנות לדיונים מקצועיים דוגמת השפכים של הרפתות, גידול בע"ח, איוש רכז חקלאים ועוד.

 • ביקור של מפקד התחנה האזורית טבריה של כבאות והצלה טפסר יוסף בן יוסף במועצה, שעיקר השטח שלנו נמצא בשליטתה של תחנה זו, כמו גם לוחמי אש רבים. בביקור קיבלנו סקירה מקיפה על האתגרים והמוקדים הרגישים בגזרה.

 • כנס חקלאות במועצה האזורית מגידו עם טור של פוליטיקאים שבאו לשאת דברים בישורת האחרונה לפני הבחירות שכמובן אצל כולם החקלאות ב"מרכז העניינים"- את זה נבדוק ונדרוש לאחר הבחירות כמובן.

 • ביקור במקטע הצפוני של כביש 6 טרם יפתח בהזמנתו של יואב זקס שמנהל את מערכות הכביש (בן כפר קיש וכיום תושב כפר תבור)- בביקור נחשפתי לרמת הטכנולוגיות הגבוהה לכל אורך המקטע בדגש על המנהרות- מרשים!

 • ביקור של מר בועז דהאן- הממונה הארצי על הספריות במשרד התרבות אצלנו במועצה כחלק מתהליך אותו אנו מובילים לקראת מציאת משכן חדש לספריה האזורית והיום, כנס מחזיקי תיק החינוך, מנהלי אגף חינוך וחברי מועצה ברמת אפעל. לכנס יצאתי עם חברת המליאה גלית ארז, פגישות חשובות על הדרך עם מנכ"ל המשרד שמואל אבוהב ותמיר בן משה האמון על הבינוי על האתגרים והצרכים שלנו להמשך.

​שיר לשבת ברוח ה"פסטיגליל" של חבורת ״שלושתנו״- דורית ראובני, חנן יובל ואורי הרפז, שיופיעו ביום האחרון בפסיבל- ״חייך אל החיים​״.

זהו חברים, שיהיה סופ"ש מקסים לכולכם ושבת שלום🌸
שלכם,
ניצ​​ן פלג, ראש המועצה