הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

סיכום שבועי משולחנו של ראש המועצה

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

09.04.2021
​​


שבת שלום קהילה יקרה!​חזרנו מהפסח, המון עשיה בכל התחומים עם אנרגיות מחודשות וכשהקורונה, ניתן לומר, בהחלט די מאחורנו.. אז אחרי יום השואה ולפני יום הזכרון ויום העצמאות, פעילות רבה סביב מאורעות אלו וכל מה שבשגרה. מוזמנים לקרוא בנחת☺️

(לא לפספס תמונות ופרסומים..☝🏼)

יום הזיכרון לשואה ולגבורה  - השבוע המועצה הרכינה ראשה, זכרנו את הנספים והצדענו לגיבורים ולשורדים בטקס שהתקיים במועצה. אורח הכבוד בטקס היה ראש המועצה לשעבר מר מוטי דותן נציג הדור השני לתופת, מוטי סיפר בתמצית על ממשק החיים עם אביו ששרד את התופת ועל התכונות שנצרבו בו עד יומו האחרון – אביו של מוטי הקפיד שלא לחבק את ילדיו, לא להיקשר אליהם יותר מדיי מהחשש שמחר יבוא אויב נורא ויקח אותם מחיקו. עוד סיפר מוטי על ממצא מרגש שקיבל באחת משליחויותיו בהנובר גרמניה, שם קיבל לידיו תעודה של טייס נאצי עטופה בפיסת ספר תורה – הסיפור ארוך ומרתק אך תכליתו היא כי אותו טייס נאצי לקראת סוף ימיו ביקש מבנו לדאוג שפריט העדות החשוב הזה יפורסם כראוי וזאת בכדי לא להותיר מקום להכחשת השואה בעולם.

לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה, צוות המרכז הקהילתי מחלקים פרחים ומכתב אישי ממני, ל-73 שורדי השואה ברחבי המועצה.

מוזמנים לצפות בטקס המלא כאן

   https://youtu.be/s1jqunw2Trs

השבוע קיבלתי מבזק בשורה טובה לתושבי גבעת אבני- בתהליך פריסת הסיבים האופטיים אותו אנו מובילים ולאחר פגישות ושיחות רבות על הנושא, נבחר היישוב גבעת אבני לאחד מחמשת היישובים הכפריים בכל הארץ שבזק תפרוס בהם סיב אופטי עד סוף 2021. תודה רבה לכל מי שמסייע לנו בעניין. מדובר בתחום חשוב ביותר, וגבעת אבני היא הסנונית הראשונה ויש עוד הרבה עבודה כמובן. חשוב לציין שגבעת אבני מלבד היותו היישוב הגדול במועצה, הוא גם יישוב חדש שפריסת הסיבים בו פשוטה יותר בשל הכנת התשתיות.

אנחנו עומדים בקשר עם אחת החברות שנכנסו לתחרות פריסת הסיבים ומנסים לקדם יישובים נוספים כמובן ובמקביל, שוחחתי עם משרד התקשורת לקידום קליטה סלולרית ביישובים השונים וביניהם כפר זיתים ובית רימון שם רמת הקליטה של החברות השונות גרוע ביותר.

אמש לקחתי חלק בישיבת ועדת המעקב מטעם המועצה הארצית בעניין העבודה שעשינו בחודשים האחרונים עם לשכת התכנון של המחוז לאיתור מצבורי בזלת בצפון וזאת ע״מ להוריד מסדר היום את המחצבות גבעת לחם ונחל עקב. מורגש שיש הרבה רצון למצוא חלופות לאור הנתונים שהצגנו, נמתין לסיכום מסודר של הדיון.

השבוע קיימתי פגישת עבודה במועצה עם מפקד מג״ב הנכנס ניצב אמיר כהן, שהוא גם, כבדרך אגב- בוגר כדורי💪🏽😊 ומחובר מאוד לאזורנו.

שני נושאים חשובים שהעליתי בפגישה- הרצון שלנו בהקמת יחידה טכנולוגית ביחידת המתמיד (רחפנים ואמצעי ראיה לילה)- על כך אישר לנו אמיר ‏סיוע תקציבי! יחידה שכזו היא שובר שוויון במיגור הפשיעה החקלאית.

השני- במשך ביצוע אכיפה משמעותית של רכבי השטח בשטחים בפתוחים דוגמת המבצע האחרון שהיה הצלחה בפני עצמו. גם כאן ימשיכו כוחות השיטור במבצעים עוקבים בכדי לשמור על שלום הציבור ועל השטחים החקלאיים.

ועוד מהשבוע- ערב מרגש במועדון המחלבה בשדמות דבורה לסיכום פרויקט מראות (ניתן לראות בפוסטים קודמים..), ביקור שלי ביסודי עלי גבעה, טקס ערב יום השואה בשדמות דבורה בו סיפרה יעל מרגולין ממצפה נטופה את סיפורה של משפחתה של אמה מתקופת השואה (מרגש ומרתק!), פגישה בעניין קידום פלטפורמה דיגיטלית פורצת דרך בתחום שיתוף ציבור, ביקור במרכז ״בידיים שלנו״, פגישות עם תושבים ועוד...

משולחנו של מ"מ וסגן ראש המועצה:

תנופ"ה

השבוע חזרנו בכל הכח לשגרת עשיה נמרצת. עסקנו לא מעט בהגשת הבקשות במסגרת הקולות-קוראים שנמצאים עתה באוויר. קול קורא של המשרד למורשת – יוגשו שתי בקשות. האחת העוסקת בשימור וחידוש מערכת האתרים ההיסטוריים באילניה והנגשתם לכדי מרחב תיירותי ולימודי ראוי. הבקשה השניה עוסקת בשימור מבנים היסטוריים והכשרתם כמרכזי מבקרים, בשלושה ישובים המשקפים צורות התיישבות שונות, בכפר חיטים, במצפה ובקיבוץ לביא. קול קורא של החטיבה להתיישבות בתחום התשתיות – תוגש בקשה מותאמת לקריטריונים עבור פיתוח אולם הספורט החדש בקריית החינוך. במהלך השבוע הבא נגיש את כלל הבקשות ונמתין כמובן לאישורי התקצוב.

קיימנו פגישה של צוות השטחים הפתוחים בה עברנו על תכנית האב העדכנית כפי שהתקבלה ע"י המתכננים ולאור ההערות האחרונות שלנו. סוכם כי תקודם ישיבה של וועדת ההיגוי בה חברים נציגי רט"ג, קק"ל, המשרד לאיכות הסביבה וכדומה, ולאחר מכן נביא סוף סוף את התכנית לדיון ולאישור מליאת המועצה.

התקיימה פגישה של מינהלת ההקמה הרחבה להקמת שיבולת, בהשתתפות נציגי משרד השיכון, משרד הרווחה, החטיבה להתיישבות, וועד בית רימון, הנהלת אגודת מתיישבי שיבולת והנהלת המועצה. סוכם כי בשבועות הקרובים נסיים את הנדרש כך שנהיה ערוכים לדיון בוועדה המחוזית להמלצתה על התכנית, ולאחר מכן נוכל לפנות אל המועצה הארצית לתכנון ובניה, שם נבקש את אישור שינוי תכנית המיתאר. אנו מקווים כי עד לסוף שנת 2021 נסיים הליך זה ונוכל להתחיל בהפקדת התב"ע.

עוד סוכם השבוע באופן סופי ועל פי תכנית החומש, אופן קידומו של פרויקט שדרוג כבישי ההרחבה בכפר חיטים הנמצאים מזה שנים רבות במצב חמור. אנו נערכים כעת עם הניירת הנדרשת למתן צו התחלת העבודה ולביצוע בשבועות הקרובים.

התקיימה פגישה לקידום הקמת מגרש הכדורגל במצפה נטופה, פרויקט משותף של המועצה והישוב, וכן דנו בקידומם של הפרויקטים הנוספים בישוב, כגון סיומו של גן קק"ל ובחינת המשך העבודה הצפויה במבנה הרב-תכליתי.

התקיימה פגישה עם נציגות הנהגת ההורים בכדורי שעסקה בהמשך פיתוח הסביבה הלימודית בחצר ביה"ס. הנהגת ההורים הציגה תכנית יפה ומתואמת עם הנהלת ביה"ס ואנו נבחן כיצד לקדמה עוד לפני חופשת הקיץ ככל הניתן.

עוד הוחלט השבוע לקדם שיפוץ ראשוני של חדר הנהגים וטיפול בסביבתו החיצונית בשבועות הקרובים.

כחלק ממהלך שהתנענו לפני כשנה בתחום הפיתוח, קיימנו דיון לגבי טיוטת חוק העזר להיטל סלילה ושצ"פים. 

כמו-כן, כחלק מהמאמץ לעבות את מאגר היועצים של המועצה, התקיימה השבוע פגישת היכרות נוספת, הפעם עם חברת ניהול-פיקוח חדשה לפרויקטים הנדסיים.

השבוע בוצעו בין היתר עבודות טיפול לניקוז בארבל, הסתיימו העבודות להרחקת המים במעון-יום הזורעים, הסתיימו העבודות להצבת מעקות הבטיחות לילדי בית ספר שירת הגליל ובוצע טיפול בניקוז גן דקל בכפר קיש.

הקמת בית הספר 'קשת בגליל' נמצאת בישורת האחרונה, הן מבחינת עבודות הביצוע בשטח והן מבחינת ההתקדמות עם האישורים הנדרשים.

במהלך חופשת הפסח בוצעו תיקונים במתקן המשחקים ביד ששון, החלפת כבלי תאורה והתקנת רשתות הגנה מפגיעת ציפורים מתמשכת במגרש בארבל, וכן בוצעו עבודות טיפול בתאורת הרחובות במספר מוקדים ביישובים.

כמו-כן, בוצעה תוספת עמודי תאורת רחובות בכפר קיש והורכבו שתי הצללות למתקן המשחקים בכפר חיטים בתמיכת המועצה.

תודה לאופיר שיק וצוות תנופ"ה!!

משולחנו של מנכ"ל המועצה:

עם החזרה מחופשת פסח נפגשנו לישיבת מנהלי אגפים לעדכונים וסנכרון שבועי.

נערכו ישיבת עבודה שבועיות עם דויד – מנהל הפרויקטים בחברה הכלכלית, אמיתי מנהל אגף ביטחון, מוטי – מנהל אגף תפעול ותחזוקה, עינת – מנהלת מחלקת רווחה.

השתתפתי בפגישה של מנכ"לי רשויות עם פרופ' נחמן אש – לחשיבה על מניעת תחלואת קורונה בעידן התו הירוק.

נערכה ישיבת עבודה לגיבוש ודיון בטיוטת חוק העזר סלילה שאנחנו מקדמים בימים אלו.

נערכה פגישה עם וועד אגודה חקלאית אילניה בנוגע לגיבוש מתווה להעסקת מנהל קהילה ביישוב.

נערך דיון עם מנהל מחלקת רישוי עסקים במועצה על חשיבה קדימה בנושא מבנה המועצה ובכלל זה מתן מענה לסוגיית הפיקוח.

ערכתי סיור במחסני המועצה, לבחון האם החללים מנוצלים כראוי וזאת מתוך רצון לנסות ולצל חללים שאינם מנוצלים למטרות אחרות.

נערכה ישיבת עבודה עם מיקי – מנהל מח' איכות סביבה בנוגע למכרז לניטור ודיגום שפכי תעשייה שעלה לאויר השבוע.

פורסם מכרז לאחזקה של מערכת הביוב במועצה.

נערכה ישיבת עבודה עם אורלי – מנהלת מח' משאבי אנוש לסיכום ביניים של תהליך המישוב והערכת עובדים שערכנו במועצה בחודשים האחרונים.

מחלקת תחזוקה של המועצה תלתה השבוע דגלים ביישובי המועצה לקראת יום הזיכרון ויום השואה. נמשיך במבצע בשבוע הבא.

תודה לנפתלי!!

מרכז קהילתי:

הנהלת המרכז

שמחנו לארח השבוע את ממלאי המקום של מנכ"ל החברה למתנ"סים, אלה ירניצקי ורונן קובלסקי, המשמשים בתפקידם יחד. למפגש הצטרפו גם יורם קוספולינסקי המנחה האזורי ויהונדב הורניק רמ"ט המנכ"ל ותושב המועצה. סקרנו את פעילות המרכז הקהילתי המציין בימים אלה שנה מאז הקמתו הרשמית אך ביקשתי לדון איתם בשני נושאים מרכזיים. תפיסת ההפעלה של החברה למתנ"סים בהתאם למאפיינים הייחודים של מועצה אזורית, בשונה מרשויות עירוניות ומקומיות. וכן בנוגע למושג 'מרכז קהילתי' אשר כלל הפעילויות שהוא מייצר בתחומים השונים צריכות להיות כחלק מתהליך ההעצמה של הקהילות. סיכמנו כי בנוגע לשני נושאים אלה נקדם יחד העמקה לצוות המוביל של המרכז הקהילתי בחודשים הקרובים. מעבר לביקור זה, שבנו השבוע לפעילות בכל המרץ והתחלנו לדון גם בפתיחת השלוחה במבנה בגבעת אבני אשר תתאפשר בשבועות הקרובים וכן התחלנו להיערך לקראת אירועי פתיחת הקיץ. חזל"ש שמח.

אופיר, יו"ר הנהלת המרכז הקהילתי

משולחנה של מנהלת המרכז הקהילתי-

השבוע במרכז הקהילתי:

ביום ראשון נעלנו את אירועי פסח, הטיולים, המסעות ההפנינג האזורי ועוד. המשכנו מיד כמובן ונערכנו לציון הימים הלאומיים, אך מעבר לכך התחושה האמיתית היא של חזרה לשגרת פעילות בחוגים, בפעילויות ובאירועים. כמה חיכנו...

במסגרת פרויקט "הכר את החבר/ה", פורסמו במהלך השבוע שלושה סרטוני עדות:

דוד רייך משדה אילן

‏  https://youtu.be/cDToHqpTyQA   

רינה שטאדלר מהזורעים

‏https://youtu.be/jPfYck_P1c0        

דניאל גולד מאילניה

‏https://youtu.be/5VTiKCk2CVo

     

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, צוות עובדי המרכז הקהילתי יצאו לחלק ל-73 ניצולי השואה במועצה פרח ומכתב אישי מראש המועצה - התושבים התרגשו מהמחווה וציינו לשבח את תשומת הלב האישית.

ביום חמישי בבוקר צוות המרכז הקהילתי הוביל את טקס הזיכרון של המועצה בו אירחנו את ותיקי המועצה שנמצאים במסגרת היום של גיל הגליל. תודה לטל ולצוות המרכז הקהילתי על ההירתמות וההובלה.

פנינו לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. בשבוע הבא.

וכבר נמצאים בשלב מתקדם של חזרות עם זמרי הגליל התחתון לקראת ערב "שרים זיכרון" בניהולו של זאביק אלישע שיתקיים ביום א' ב-19:30  במצפה נטופה מוזמנים להגיע לערב מושקע ומשמעותי.

ותיקים-

מומחים לנושא זכויות ותיקים בכל התחומים (ביטוח לאומי, פנסיה, ניצולי שואה, וכו') מגיעים בניידת של המשרד לשיוויון חברתי אל הגליל התחתון.

הניידת תתמקם בהתחלה בשדמות דבורה, לטובת תושבי דרום המועצה האזורית ובהמשך בגבעת אבני לטובת תושבי מרכז וצפון המועצה. עדיין אפשר וכדאי לקבוע תור למפגש אישי אצל מור גלזר, רכזת תחום הוותיקים שלנו. 0523689833.

התרגשנו לצפות בסרטים ולהכיר את הסיפורים האישיים של ניצולי השואה- דניאל גולד, דוד רייך ושל רינה שטאדלר שהביאה גם את הקול של הדור השני.

פעילות הכושר בישובים יוצאת לדרך במסגרת פרויקט "נעים בשלישי". יש התעניינות רבה בפרויקט שמנגיש את הפעילות לישובים ובחלקם הפעילות מתחילה כבר בימים הקרובים.

צרכים מיוחדים-

אנחנו מתקדמים עם הקמת מועדון חברתי לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בפגישה שהתקיימה של צוות המרכז הקהילתי עם מנהלת מחלקת הרווחה ועם מנהלת אגף החינוך, דנו בכל ההיבטים ושמנו לנו כיעד להתחיל בתחילת מאי בפעילות.

קהילה-

תהליך הכנסת מנהלי הקהילות ממשיך להיות בראש סדרי העדיפויות והעשיה. ממשיכים במפגשים עם ועדים מקומיים וועדי אגודות חקלאיות של הישובים שמעוניינים להתקדם בתהליך.

מחלקת ספורט:

"ספורטאים בשואה" היא תערוכה שנוצרה במסגרת שיתוף פעולה בין קבוצת ה"כושר קרבי" ל"יד ושם", לפני כשבע שנים, המתאמנים סיפרו את סיפורם של הספורטאים באמצעות כרזה בליווי מעצבת גרפית. התמונות נתלו מחדש בקומה העליונה של אולם הספורט, במהלך השבוע האחרון הגיעו תלמידים מבית הספר היסודי כדורי לצפות בתערוכה. מרגש.

מועדון טניס שולחן הפועל גליל תחתון מאחל המון בהצלחה לשני שחקני הקבוצה כנרת ריעני וניר רחליס אשר מתחילים בקרוב את שירותם בצה"ל.

בנימה אישית אנו רוצים להודות לכם על התרומה הענקית למועדון באימונים, במשחק, בהדרכה ובעיקר הרצון והעזרה בכל דבר שצריך בשביל המועדון גם אם זה בא על חשבון דברים אישיים שלכם.

שירות קל ונעים אנחנו בטוחים שלכל מקום שתגיעו תהיו הכי טובים שרק אפשר ותמיד תזכרו המועדון זה בית והדלת תמיד פתוחה.

מחלקת ילדים ונוער:

ביום ראשון לקראת סיום חופשת הפסח יצאו הילדים לטיולים שונים. יישובי האשכול החילוני יצאו לטיול ז'-ח' וטיפסו על הר תבור. יישובי האשכול הדתי יצאו לטיולים לפי סניפים ולמסע פסח של בני עקיבא על הר הגלבוע.

בטיולי פסח השתתפו ילדים ובני נוער רבים מכל יישובי המועצה

חוגים:

חופשת הפסח הסתיימה ומתחילים לראות שגרה באופק... צוות הצהרונים בארבל, בגבעת אבני ובכדורי קיבלו בחיוך את פני הילדים שחזרו מהחופש, בחוגי המחול הרקדנים והרקדניות קרעו את הרחבה והמוסיקה של תלמידי "בית הספר למוסיקה" ביישובים בית רימון ושדה אילן נשמעה היטב גם מחוץ לחדרי החזרות...

ספריות אזוריות:

השבוע התקיימו שעות סיפור לבתי הספר בנושא יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

בנוסף, הוצגו ספרים העוסקים בנושאי הימים הלאומיים.

שעות פתיחת ספריות הגליל התחתון בשבוע הקרוב, לרגל ציון הימים הלאומיים:
 
ספריית כדורי-
ימים א' - ג' 8:00-13:00
יום ד' 8:00-12:00 
ימים ב', ג' 16:00-19:00
יום חמישי - סגור 

ספריית גבעת אבני- 
ימים ב', ג' 15:00-19:00
יום רביעי - סגור​

מחכות לכם! 😊

תודה לרוני קוך ולכל צוות המרכז הקהילתי.

משולחן אגף החינוך:

נערכים לצעדת הארבל - צעדת הארבל ה18 ע"ש רועי דרור תתקיים ביום חמישי, י''ח אייר, 29.4. השנה ישתתפו בה תלמידי כיתות ה- ו מבתי הספר של הגליל התחתון. השבוע התקיימה פגישת היגוי עם נציגים מכל בתי הספר.

פורום מנהלים - השבוע התקיים פורום מנהלי בתי ספר יסודיים. הפורום עמד בסימן המעבר משגרת חירום להקלות ההולכות וגוברות עם היציאה (כנראה) ממשבר הקורונה. ואנו מתחילים יחד לחשוב גם על סוגיות רחוקות ואסטרטגיות, על יעדי החינוך הנפרדים והמשותפים שלנו.

חינוך ולדורף - נפגשנו עם נציגי חינוך ולדורף במועצה להכיר, לשמוע ולחשוב יחד על החזון, על חיזוק החינוך ושמירה על הרצף שלו מגן ועד תיכון.

חיבורים - השבוע התקיימה פגישה ראשונה של צוות ארצי של מנהלי אגפי חינוך בנושא חיזוק הרצף החינוכי בין החינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי. יחד עם יפתח גיא, מנהל אגף חינוך מ. א. עמק יזרעאל אני מובילה את הצוות שיגבש מסמך המלצות למשרד החינוך ויוצג בכנס מנהלי אגפי החינוך הקרוב.

בגנים ובבתי הספר התקיימו טקסי יום השואה במתכונת המתאימה לגיל ולהנחיות משרד הבריאות וכבר נערכים לטקסי יום הזכרון וחגיגות יום העצמאות.

תודה לימור!

שבת שלום🌸🌸🌸