הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

סיכום שבועי משולחנו של ראש המועצה

​​​​​13.09.19


תושבים יקרים שלום,הסתיו - העונה האהובה עלי שבשנה, רגע לפני חגי תשרי, החצב מזקיף קומה- תקופה מרגשת. במסגרת הביקורים שלי בגני המועצה, ביקרתי השבוע עם יעל קרמר בגנים דקל ושיזף בכפר קיש, שקד בשרונה, חרוב באילניה, הדס ושקמה בשדמות דבורה, שיבולים ותבור בכפר חיטים וגן כרכום בכפר זיתים. איזה כיף היה, לשבת במעגלי שיח עם הקטנטנים שלנו, לשוחח עם הסייעות והגננות וכמובן להתרשם מכל גן בנפרד. כמובן שבמסגרת סיורי השטח שלי שהתעצמו לאחרונה, אגיע לכלל הגנים וכמו גם למעונות. בתחילת השבוע מצאתי את הזמן להשלים את הסיורים שלי ביישובים עצמם וסיימתי בשרונה, כפר קיש ושדמות דבורה.

ועכשיו לסקירה שלנו, וכמובן שלא ויתרתי על תמונה אותנטית של חצב פורח אצלנו במרחב.

בבקשה:

 

משולחנו של מ"מ וסגן ראש המועצה:

השבוע בתנופ"ה-

עבודות חפירה וההכנות החלו בסובת ההיסעים בבית הספר יד ששון. בשבוע הבא יוצבו העמודים לתמיכת הקירוי.

 

פרויקט הסדרת הכבישים והחניות במתחם הגנים בבית קשת החל גם הוא לאחר שנים של עיכוב.

 

הכנת הניירת והוצאת צו להתחלת העבודה להקמת מועדון הנוער בכפר קיש הסתיימה והפרויקט יכנס לעבודה בימים הקרובים.

 

קיימנו ישיבת תכנון ותיאום בנושא התב"ע של מתחם הרחוב הראשי לשימור באילניה, בה מיפינו את ההשלמות הנדרשות על מנת להפקיד את התכנית לאחר שתוצג לכל בעלי הקרקעות בעוד מספר שבועות.

 

קיימנו ישיבת חתך ובקרה בנושא הקמת מבנה הקבע של בית החינוך הגלילי.

 

בפגישה עם נציגי בית הספר האנתרופוסופי קבענו יחד לו"ז להקמת בית הספר הזמני עבורם כאשר הכוונה היא שהאתר יהיה מוכן עד ל-1.9.2020. יוצאים לדרך...

 

בישיבה עם לימור מנהלת אגף החינוך ועם מוטי מנהל אגף התפעול, הבהרנו מחדש את תחום התחזוקה בבתי הספר. הודעה מסודרת הכוללת הגדרות ברורות תצא למנהלים/ת וכמובן, לאבות הבתים החרוצים שלנו.

 

לאחר שקיבלנו הודעה מהחטיבה להתיישבות על אישור הפרויקטים שהגשנו להם במסגרת קול קורא למיזמים מחוללי שינוי, קיימנו ישיבות התנעה למיזמים חינוכיים אלה (הארגונים- ימינו כקדם והיוגב) בהיבטי בינוי ותשתיות.

 

תודה רבה לאופיר שיק!

 

משולחן אגף החינוך:

בית חינוך גלילי – השבוע הגיע לביקור היכרות בבית חינוך, חיים גבאי, מפקח החמ"ד במחוז צפון. גבאי, יחד עם יעקב שבות, מפקח בית הספר ושרון המדריכה המחוזית של החינוך החברתי,שמעו מקהת, מנהל בית הספר על ההתחלות החדשות ועל האתגרים. הם הבטיחו לעזור במלוא המרץ להתחדשות וצמיחת בית הספר בכל המימדים. הייתה פגישה מעניינת ומקדמת.

 

יד ששון – שכבת ג׳ ושכבת ו׳ החלו השבוע בהליכת בוקר דו-שבועית בדרך ההיקפית בקיבוץ מיד לאחר התפילה. מטרת תכנית הפיילוט הייחודית היא לחנך לאורח חיים בריא, ליזום שגרות של פעילות הגוף באופן חברתי ולייצר אוירה נעימה.

 

עלי גבעה - במהלך השנה מתקיימות הפסקות פעילות רבות. בתמונות ניתן לראות אחת מהן בתחום הספורט שתלמידים בוגרים הפעילו תלמידים צעירים בהובלת צליל, המורה לחנ"ג- צליל והדר, המורה למדעים. בזמן ההפסקה הפעילה מוזיקה התנגנה והנעימה את האווירה.

 

כדורי יסודי ועלי גבעה – השבוע התקיימה ועדה מלווה בבתי הספר. סיגל ברגר המפקחת ואנוכי הגענו לביקור בבית הספר ומפגש עם הצוות המוביל של בית הספר על מנת להכיר לעומק ולעקוב אחר התהליכים הבית ספריים. בעלי גבעה, בנוסף לסקירה מקיפה, שוחחנו על הכניסה לליווי של אפרת גולדברג, יועצת ארגונית שתעזור להטמיע בקרב צוות בית הספר את שלושת אבני היסוד שנקבעו לבית הספר: למידה מותאמת וניסיונית, תקשורת חיובית ומעצימה ושיתופי פעולה. התרשמנו מהרוח הנעימה ומלאת המרץ בקרב הצוות המוביל להובלת התהליך תוך תנועה מתמדת ותכניות מגוונות להעשרת התלמידים. בכדורי השתתפו בפגישה גם חברות בהנהגת הורים והעשירו את השיח עם זווית מבט נוספת. העמקנו בנושא תכנית הליווי הרב-שנתית של מכון שמיר שניתנת ע"י המועצה לבית הספר ובנושא פיתוח ההון האנושי.

 

מרחבי חינוך - התקיים מפגש ראשון לשנת תש״ף בנושא תכנית ׳מרחבי חינוך׳. בהשתתפות אופיר נציג ועדת חינוך, ניצן ראש המועצה ואנוכי, מנהלת אגף חינוך. יחד עם שותפנו ממשרד החינוך - המפקחים יעקב שבות וסיגל ברגר, ונציגות אגף מו״פ מאיה גולן מנהלת אזור צפון ורינת אורן המלווה הרשותית שלנו. תכנית 'מרחבי חינוך' עוסקת בפיתוח הייחודיות הבית ספרית ופתיחת אזורי הרישום והבחירה המבוקרת ברשות. בשנה שעברה נכנסנו לתכנית במרץ, מתוך למידה של השטח, והפגישה הנוכחית נועדה לדייק ולהתאים את התכנית לצרכים ולמאפיינים של הגליל התחתון. היום התקיים מפגש בנושא יחד עם מנהלי בתי הספר היסודיים שלנו. שמענו מהמנהלים על התהליך של בית הספר שלהם בשנה שחלפה, על התכניות שלהם לשנה הקרובה ועל חשיבות המפגשים לשיתופי פעולה וחיזוק השותפות בין בתי הספר. בהמשך צפויים לנו מפגשים קבועים בנושא להמשך פיתוח ודיוק העשייה החינוכית.

 

כפר הנוער כדורי - השבוע התקיימה פגישת היכרות בין רועי בר-אילן מנהל כפר הנוער כדורי לביני להיכרות וקידום התחומים השונים כגון: כפר הנוער כאכסניה, כפר הנוער כישוב, כפר הנוער כבית ספר לנוער הגליל התחתון. שוחחנו על האתגרים, על ההזדמנויות ועל שיתופי הפעולה הנוכחיים והעתידיים.

 

מליאת חינוך – בימים אלו אנו עמלים על בניית התכנית השנתית למליאה ולועדות המשנה שלה, בעזרת הנתונים והמידע שעלה במפגש הראשון של המליאה, בעזרת אנשי ועדת החינוך של המועצה ואנשי אגף החינוך. ישובים שאין להם נציגים במליאת החינוך- זה הזמן לשלוח נציגים ולהשפיע על עתיד החינוך בגליל התחתון.

 

תודה רבה ללימור ספראי!

 

משולחנו של מנכ"ל המועצה:

 

אמנם יש עוד מספר חודשים עד לסיום השנה האזרחית, אך לקראת שנת 2020 – בה תחגוג המועצה יום הולדת 70, נערכה השבוע פגישת חשיבה ראשונה בנושא והועלו מספר אפשרויות לציון האירוע המשמעותי.

 

אנחנו ממשיכים לבחון כל העת את מערך הסעות התלמידים למוסדות החינוך ובמסגרת זאת נערכו השבוע מספר פגישות לראות איך ניתן לשפר את ההסעות. בין השאר נערך סיור בשעות הבוקר – אני מאמין שבתקופה הקרובה, נצליח לייצב את המערכת ולמצוא פתרונות משביעי רצון בכל הקווים.

 

בסוף חודש אוקטובר מתוכנן ביקור בארץ של משלחת ממחוז הנובר בגרמניה, בראשות נשיא המחוז, והשבוע נערכה ישיבת תכנון והיערכות לקראת הביקור.

 

כחלק מהמעקב על ביצוע תקציב 2019, נערכו השבוע פגישות ביצוע תקציב ותכנון של היקף ההוצאה להמשך השנה עם מחלקות תפעול, תברואה ואיכות סביבה, ובטחון.

 

במסגרת שיתוף פעולה עם המועצה האזורית עמק הירדן, השתתף מנכ״ל המועצה השבוע בוועדת בחינה לבחירת מנכ"לית חדשה למועצה האזורית עמק הירדן.

 

נערכה פגישה במשרד האוצר בירושלים בנוגע לביקורת שכר שהאוצר מבצע ביחס לעובדי רשויות מקומיות.

 

נערכה ישיבת עבודה עם מהנדס המועצה, קב"ט מוסדות חינוך ומנהל אגף תפעול בנוגע להסדרת נושא בדיקות הבטיחות במשך השנה ובמיוחד כחלק מהיערכות לפתיחת שנה במוסדות החינוך.

 

נערכה פגישה עם קבוצת הורים מכפר זיתים על מנת לבחון איך ניתן לשפר את מערך ההסעות ולקצר את משך הנסיעה מבית הספר עלי גבעה לגוש ארבל. לשמחתי מסתמן פתרון מניח את הדעת שיפורסם להורים בתחילת שבוע הבא.

 

נערכה פגישה עם עובדות המחלקה לשירותים חברתיים לבחון מספר סוגיות הנוגעות לתנאי העסקתם ולאופי העבודה הנדרשת המחייבת אותם לשעות כוננות רבות במסגרת תפקידם החשוב.

 

נערך מפגש ראשון לבחירת פרוייקטור לכפר השילוב "שיבולת" שעתיד לקום במועצה האזורית בשנים הבאות. המשרה מתוקצבת במסגרת שיתוף פעולה בין החטיבה להתיישבות והמועצה.

 

נערכה פגישה עם רכזת תוכנית להב"ה – לקידום נוער בסיכון במועצות אזוריות, על מנת לבחון איך ניתן לשלב את התוכנית במסגרת הפעילות של המועצה. לשמחתי הצלחנו להגיע למתווה שיאפשר ככל הנראה הפעלת התוכנית כבר בתקופה הקרובה.

 

תודה רבה לנפתלי פרידלנדר מנכ״ל המועצה.

 

נוער:

בשבועות האחרונים הספקתם להכיר את הגרעינרים החדשים משכבת סינרגיה שהגיעו אלינו לגליל התחתון. במהלך תקופת החפיפה הם יצאו לסיור חקלאי בהובלת משפחת ויידה ממושב שרונה וביקרו בחווה של משפחת קנטי וברפת של משפחת ויידה.

 

השבוע הקומונריות של בני עקיבא נכנסו באופן רשמי ליישובי המועצה והחלו לפעול ולהכיר את בנות ובני הנוער. הן לקחו חלק בסמינריון הכשרה מחוזי לקראת שנת הפעילות הקרובה.

 

ביום חמישי האחרון נפרדנו מגרעין 32 במסיבת החילוף בבריכה שבגבעת אבני. למסיבה הגיעו

כ-70 בנות ובני נוער מהמועצה. תודה לגרעין 32 על שנה נפלאה מלאת עשיה.

 

את השבוע האחרון פתחו הגרעינרים בהכנה למפעל לזכרו של יוסי יפה ז"ל שיתקיים השנה במטה יהודה.

ביום רביעי התקיים מפגש משותף בין הקומונריות של בני עקיבא לבין חברי גרעין עודד של התנועה החדשה. הם החלו לחשוב יחד על שיתופי פעולה מעניינים.. פרטים בקרוב!

תודה רבה לניצן מונק ולטובית שמואלי על הובלת הנוער שלנו!

 

איכות הסביבה:

המעבר שערכנו מאיסוף גזם מפוזר לאיסוף גזם בנקודות קבועות בישובים כבר עובד ומוכיח את עצמו בכך שאנו מצליחים לנקות את מרבית היישובים ביום עבודה אחד של המשאית.

ובכלל- נושא איכות הסיבה מעסיק אותנו רבות וישנם לא מעט אתגרים בתחום זה אתם אנו מתמודדים במהלך השבוע וכל הזמן מחפשים פתרונות חדשים. תודה רבה למיקי רייך על הטיפול השוטף.

 

מרכז צעירים:

מוזמנים לקחת חלק בפעילויות הבאות-

"גשרים בגליל"- שירות מקצועי חדש לתושבי הגליל התחתון- מיועד לזוגות בתהליך גירושין אשר מעוניינים להגיע להסכם באמצעות דיאלוג (מצ"ב פרסום).

"הפוך קטן"- הבית באילניה- ב-16/9 תמר אמירם בסדנת התפתחות לאם ולתינוק (מצ"ב פרסום).

"כשמלגה ועשייה חברתית נפגשים"- מלגה מוגדלת בסיוע מפעל הפיס לסטודנטים (מצ"ב פרסום).

ב-24.10 נפתח בארבל את מרכז אומנות להורים צעירים- בקרוב נצא בפרסום מסודר.

תודה רבה להדס אלעד על קידום רוחבי של כלל התחומים במרכז הצעירים שלנו!

 

תרבות:

פסטיבל הללויה החל ביום רביעי ביריית פתיחה רועמת עם הופעה (sold out) של בניה ברבי בפאב המלתחה בגבעת אבני. הפקה נהדרת של עירית גילה ביחד עם החברים מגבעת אבני וכמובן שהכל במסגרת השת"פ עם אגף תרבות יהודית במשרד החינוך. אתמול המשיך הפסטיבל עם הופעה של ברי סחרוף באמפי כדורי- עוד לוקיישן שאנחנו מטפחים אצלנו במועצה. הופעה בלתי נשכחת עם למעלה מ-1000 איש. מדהים. במוצ"ש אהרון רזאל בקיבוץ לביא- יהיה מרגש.

תודה רבה מקרב לב לעירית גילה שכל השנה טרחה על פסטיבל "הללויה" שלנו.

 

ספורט:

טכס חלוקת מלגות לכ-16 מלגאים מהמועצה בתחומי הספורט השונים- כדורסל, ג'ודו, כדורגל, טניס שולחן, קיאקים, שחיה, פוטבול ומחול. אנו מכירים בחשיבותו של הספורט ואין ספק שהמלגות הנ"ל בהחלט מסייעות לספורטאים הצעירים ולו במעט ע"מ להמשיך ולהתקדם בענפים השונים ולהוות דוגמא לעוד ילדים ונערים לעסוק בספורט. בטכס שנערך בחדר הישיבות במועצה קיבל כל מלגאי צ'ק בסך 2000ש"ח.

 

חדש בגבעת אבני מועדון "טניס גליל תחתון". המאמנים תלו את פלריגים חדשים ע"מ למקצע את המגרש גם לטובת הצללה וגם להתמודדות עם הרוח (בהמשך יעשו שיפורים נוספים), החניה החדשה מזמינה ביותר וכולכם מוזמנים להצטרף לספורט הלבן (מצ"ב פרסום).

תודה רבה לארי מובסוביץ על היוזמה והעדכון.

 

גיל הגליל:

השבוע החל פרויקט עם המחלקה השיקומית גריאטרית בבית החולים פוריה.

בכל יום רביעי נוסעות 2 סבתות מתנדבות מגיל הגליל שרה לוין ממצפה נטופה וקלרה בובק משדמות דבורה, ביחד ענת כרמי יבין- מנהלת המרכז, להתנדב עם המאושפזים במחלקה, לשיחה ופעילות משותפת. שני הצדדים יוצאים נשכרים וההתרגשות גדולה- כמובן!

תודה רבה לענת על הפעילות העשירה במרכז ועל העדכונים.

 

ועוד מהשבוע-

פגישה עם ועד אגש"ח כפר חיטים, פגישת הכנה לקראת שנת ה-70 למועצה שלנו (כן-לא רק היישובים נערכים לחגיגות של מספרים עגולים), פגישת עבודה עם יפת דוד ממי גת, פגישת הכנה עם איציק נחום לקראת ישיבת הנהלת פארק התעשיות קדמת גליל וכמובן פגישות אישיות עם תושבים במסגרת "דלת פתוחה".

ועוד הארה קטנה לסיום- כיף לראות את קבוצת הווטסאפ אותה אנו מנהלים ביחד עם היו"רים של הועדים המקומיים- אט אט נוצרים קשרים, שיתופי פעולה ושיח בין ועדי היישובי. לזה התכוון המשורר...😊

 

ולסיום – שיר מקסים פרי עטו של היוצר המקומי והמוכשר שלנו יוחאי בן אב"י ממושב הזורעים- "שופר באלול"- שיר חדש מתוך פרויקט ילדים עליו שוקד יוחאי בימים אלה. שבת שלום.

‏ https://www.youtube.com/watch?v=Zqog6cYm6ZI&feature=youtu.be
 לרכישת חבילה לערב התרמה של בית לחיים בקהילה עם מופע שלוה - לחצו כאן ​

סיכום חודש אוגוסט בגליל התחתון 


מצ״ב קישורים לחוברות העסקים הקטנים והתיירות לשימושכם ולהפצה:

מדריך העסקים עם הקישור הנ"ל:
http://live-magz.com/masa/galilsmallbusiness/

מדריך התיירות עם הקישור הנ״ל:
http://live-magz.com/masa/galil/