הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

סיכום שבועי משולחנו של ראש המועצה

​סיכום לש​​​בוע שבין 10-14/3/19

תושבים יקרים שלום,
בשעה טובה עלה השבוע האתר החדש של המועצה. מוזמנים להתעדכן וכמובן לעדכן אותנו אם יש פערים או אי דיוק במידע זה אור אחר. 

מכאן נתקדם לסיכום השבועי -
 • אז נתחיל מיום שישי האחרון- אירוע גנים מדהים לגני המועצה של היישובים מצפה נטופה, מסד, בית קשת, לביא ושדה אילן (3 סבבים- תכנית קר"ב) ביער בית קשת. הצגה ביער, פיתות על הטאבון ועוד... תודה לכל הצוות שאירגן את האירוע ודאג לבטיחותם של הילדים שלנו (יעל קרמר, יעל עפרוני, חנה אלפסי, ורד רוגל, נעה בן צבי, פז, רותם ביטון, אמיתי קהלני, שמוליק ענב, מוריס אריש וכל מי שלקח חלק...).
 • ברכות להראל סלע⚽️, על עלייתה של קבוצתו (סגן מאמן) הפועל חדרה לפלייאוף העליון. הראל מאמן קבוצות כדורגל אצלנו ביישובים, יליד ותושב שרונה במרבית חייו (לאחרונה בכפר תבור- וזה בסדר...😎)- דוגמא חיה לכך שעם נחישות והתמדה מגיעים רחוק. בהצלחה בהמשך!
 • בפגישה עם מתכנני כביש 65 קיבלנו לוחות זמנים לשנה הקרובה- מקטע אזור התעשייה אלון תבור-שיבלי: מכרז בחודש יולי. מקטע בית קשת-גולני: מכרז בחודש אוגוסט. מקטע עוקף כפר תבור: מכרז באוקטובר. בנוסף אנו יורדים לפרטים בעניין המפרידנים, תיאום עם היישובים בהיבט התכנוני יתקיים בהמשך.

​משול​חנו של המנכ"ל:

 1. פגישה עם רון ליכטנפלד שמוביל את מינהלת הגיל השלישי.
 2. פגישה עם חליל נאתכו – מנכ"ל כפר כמא להידוק ותיאום שיתופי פעולה.
 3. פגישה עם רון תירוש וליאת בר נוי לגיבוש תוכנית העבודה מול החטיבה להתיישבות לשנת 2019.
 4. פגישה עם צוות חינוכי מבי"ס כדורי כחלק מהיערכות לקראת משלחת הנוער למחוז הנובר בעוד כחודש.
 5. פגישה עם צוות היגוי של תוכנית להב"ה לקראת גיוס ותחילת פעילות במועצה אצלנו למאבק בתופעות של אלימות וסמים.
 6. פגישה והיערכות לקראת טקסים במהלך חודש מאי: טקס יום השואה, טקסי יום הזיכרון, וטקס הגנים באתר גולני.
 7. פגישה של ועדת מל"ח במועצה.
 8. פגישה עם חברת תמיר כחלק מהיערכות לקראת הכנסת פחים כתומים למועצה. 
 9. פגישת ועדת רכש שבועית. 
 10. פגישת ועדת כוח אדם שבועית.
 11. השבוע יצא "קול קורא" למדריך דיגיטלי מקיף שהמועצה מקדמת, לתיירות ועסקים קטנים בגליל התחתון לקידום וחשיפה של העסקים.
 12. השבוע יצא "קול קורא" - הזמנה להגשת בקשה להיכלל במאגר היועצים/מתכננים/מנהלי פרויקטים של מועצה אזורית הגליל התחתון.

משולחן תנופ"ה - סגן​ ראש המועצה:

 • זימנו אדריכל המתמחה בתחום מבני אגפי חינוך ורווחה, לישיבת אפיון ראשונה במטרה לקדם בינוי בסמוך למבנה המועצה הקיים.
 • בפגישה עם מתניה מיה החלטנו כי נקדם מס' מהלכים להשלמת הפרויקט המקסים - שביל הגליל ,על מנת לאפשר את פרסומו בהקדם.
 • התחלנו בסבב דיונים מקצועיים לקביעת מפתחות ועקרונות לגיבושה של תכנית החומש בנושאים תשתיתיים שונים. השבוע עסקנו במספר תחומים: שדרוג והקמה של מגרשי הספורט, יישום תכניות תימרור, היבטים שנוים של איכות סביבה וכמו-כן בתחום מרכיבי הבטחון. בכל אחד מהתחומים הללו מיפינו את הפערים בישובים וקבענו עקרונות שיהוו מסד לתכנית עבודה רב שנתית.
 • נוכח יתרת התקציב בפרויקט מרכיבי הביטחון, קיימנו דיון בו הוחלט על הצבת/ החלפת שערים נוספים בישובים אשר בקשתם היתה בהמתנה – כפר זיתים, הזורעים, שרונה ומסד (אחורי). 
 • התקיים יום סיור עם ישי רובין, סגן מנהל המחוז במשרד השיכון, בו עברנו במס' ישובים כדי להכיר מקרוב את האתגרים השונים לקראת ההרחבות המתוכננות. יום חשוב ורב תובנות שיאפשר להכנס לפרויקטים הבאים בחכמה.
 • קיימנו ישיבת בחינה ליוזמה של קירוי מגרשי הספורט. לאור הישיבה אנו בוחנים כעת מס' מודלים אפשריים ומקווים שנמצא את הדרך לקדם את הרעיון.
 • הצעות רבות הוגשו למכרז שפרסמנו להקמת תחנת קדם טיפול לקו הולכת הביוב מפארק התעשיה. העברנו השבוע את החומר לבדיקה מקיפה כדי להתחיל בהקדם בפרויקט (הקו עצמו כבר בעבודות).
 • ולסיום, הצגנו את רעיון הקמת המחנה הזמני של שיבולת בפני קהילת בית רימון.
​בית הספר של פסח יתקיים השנה בשני מוקדים: 
 • בתי הספר יד ששון ובית חינוך גלילי - בבית הספר "יד ששון" בלביא.
 • בתי הספר עלי גבעה וכדורי – בבית הספר "עלי גבעה" בגבעת אבני. 
בית הספר ינוהל על-ידי מורים מצוות בית הספר ויופעל על-ידי מורים, מדריכים מקצועיים ומדריכים צעירים.

 • בתחילת השבוע נכחתי בכנס השמיני של תנועת המושבים. בכנס נכחו מושבניקים מכל הארץ ומהגליל התחתון (לייבלה ותרצה שורץ משדמות דבורה, דני ואסתי טלית מכפר קיש, אודי יועץ מארבל ושותפי לכנס- איתם בירגר מכפר קיש) לרבות חברי ההנהגה של התנועה, פוליטיקאים וראשי מועצות אזוריות. השיח סבב מול עתידה של החקלאות בארץ, משטר הנחלות, תכנון, בני המושבים קהילה ועוד.. ערך מוסף גדול עבורי בכנסים מסוג זה הם החיבורים שנעשים בין לבין עם קולגות סביב נושאים מקבילים ודילמות משותפות.
 • ביום התקיימה שלישי פגישת עבודה עם שר הכלכלה ח"כ אלי כהן בפארק התעשיות שלנו "קדמת גליל". בפגישה דנו על מספר נושאים, הראשון ביניהם הוא החלטתנו לקדם עם משרד הכלכלה ובמימון המשרד, הגדלה משמעותית של הפארק בכמעט 2000 דונמים (יותר מהכפלתו!). מהלך שכזה הוא בראיה קדימה יחזק האופן משמעותי את חוסנה הכלכלי של המועצה- אגרות בניה והיטלים (הפארק בריבונות מלאה של המועצה לרבות שטח ההרחבה) לרבות ארנונה בשותפות עם טבריה וטורעאן. תא השטח שנבחר הוא המשך מזרחה לאורך כביש 77 עד הצומת- רצף תכנוני. מכיוון שגם הרכבת תעבור בתוואי, הגענו למסקנה שאם לא אנחנו ניזום על השטח, יזמו עליו במקומנו בהמשך (ולא חסרים ותמל"ים וועדות גיאוגרפיות למי שקרא את הסקירה מהשבוע שעבר ומי שעוקב בתקשורת..). בנוסף לשלושה מיליון ₪ שהוקצו להרחבה זו (מעבר להרחבה שנמצאת בפיתוח כעת) קיימנו דיון ע"מ לקדם תכנון לפארק נוסף, ירוק יותר, בשותפות עם שיבלי, כפר תבור וכפר כמא שתוקצב אף הוא לתכנון בכמעט 5 מיליון ₪. השר בירך על כוונתנו בעניין והנחה את משרדו לקדם את שתי התכניות במקביל. זה המקום להודות למאזן עדווי- ראש מועצת טורעאן, חבר ושותף, מוטי דותן- ראש המועצה לשעבר על הסיוע כמו תמיד ואיציק נחום מנכ"ל "קדמת גליל".
 • אמש החל האימון הראשון של פיקוד העורף באתר ההרס בכדורי- גדוד מילואים בשיתוף עם כוחות הביטחון תרגלו חילוצים מהריסות בזירה. יש לציין כי זה לא מובן מאליו ולא פשוט להכניס סד"כ שכזה לכפר הנוער כדורי ועל כך תודה לרועי על הכנסת האורחים כחלק מהצורך הלאומי. כמובן שנפיק לקחים לאימונים הבאים בחודשים הקרובים.
 • ועוד קצת- בימי שלישי בבית באילניה (מרכז צעירים שלנו) לגילאי שנה וחצי עד שלוש- פעילות איכותית אחד על אחד בשיטת ורדי, "לתת זה לקבל"- זה המוטו שמוביל את הלב של מתנדבי גיל הגליל. מתנדבת ותיקה שמגיעה פעמיים בשבוע ומעבירה התעמלות חשובה ומעוררת-שולה ברימברג משרונה, מורה לחינוך גופני ומתנדבת חדשה-גליה וולף משדמות דבורה, שהעבירה יוגה מרגיעה, יריד האביב בשדה אילן- מצ״ב פרסום, חוג הסיירים שלנו טייל בשישי האחרון באזור רביד ונחל ארבל- תודה לדודו שפיר על העדכונים שוטפים מהשטח וההתמדה. מיטיב לכת שכמותך...ולסיום- בשעה טובה החלו השבוע העבודות לבנייתו מחדש של מגרש הספורט בארבל בעלות של

סופ״ש נעים לכולכם!

שלכם,​
ניצן פלג, ראש המועצה​