ניצן פלג ראש המועצהקהילה בתנופה​

16.02.2024

שבת שלום,

ראשית- במהלך השבוע האחרון עיננו נשואות לצפון. המועצה נערכת לכל תרחיש באם יתפתח מהגזרה הצפונית. אני עומד בקשר עם ראשי הרשויות ופיקוד העורף וכמו גם עם הנהלת המועצה- קשובים ומקיימים הערכות מצב פנימיות. שנדע ימים שקטים.

ומכאן לשבוע שהיה..

(???? והפעם פינה חדשה מהמחלקה לאיכות הסביבה☺️)

????????מתרגשים לבשר כי עודכנו השבוע שחבל הגליל התחתון הוא החבל המצטיין בביטחון לשנת 2023 מתוך 12 חבלים בצפון.

בזכותם של השוטרים הנהדרים שלנו, של המתנדבים המסורים שלנו, היוזמה והמשילות. אין מה להוסיף- תודה גדולה שהצלחנו ביחד להצטיין בתחום הכל כך חשוב הזה- ביטחון תושבי המועצה והמרחב! נמשיך ליזום ולשמור על ביטחון התושבים????????

משילות.

???????? ובהמשך לכך, וכנראה לא במקריות- קיימנו בשבת האחרונה עוד מבצע משולב לתפיסת כלים מוטוריים שמסכנים את שלום הציבור ביער בית קשת. בברכת מפקד המרחב נצ״מ ערן לוי (שרק השבוע הנכנס לתפקיד) יצאנו למבצע: מתמיד גליל תחתון (שני הבסיסים), כוחות מג״ב, משטרת התנועה ומסוק משטרתי באוויר. 20 כלים מוטוריים הוחרמו, קיבלו דו״חות וזימונים לחקירה.

מי שברח מאתנו נתפס- גם בתוך הכפר. מי שנהג כמו שצריך והציג רישיונות- קיבל חיוך ומילה טובה.

זו המשילות שלנו ברחבי הגליל התחתון. תודה לכל מי שלקח חלק וסייע!????????????????????????

????????השבוע בשעה טובה נתנה הועדה המקומית בראשותי תוקף לתכנית מלון ״מצוקי ארבל״(שם זמני) שיוקם מעל המושבה מצפה בנוף קסום לכנרת ובסטנדרט גבוה התואם את המועצה שלנו. מכאן יצא תכנון מפורט. מלון שכזה יניב למועצה ארנונה בגובה של כמליון ₪ לשנה כמו גם תעסוקה רבה ותמיכה בעסקים הקטנים שלא לדבר על מיצוב המועצה שלנו על מפת התיירות. זה המלון השני שאנחנו מקדמים בשטחי המועצה כחלק מהתפיסה התיירותית שלנו עליה שקדנו בשנים האחרונות.

????????והנה דוגמא מרגשת לקשר הרב דורי אצלנו בגליל התחתון:

השבוע, כיתה ד׳ כדורי- הכינו במייקרס בשבוע שעבר משחקים לותיקים של גיל הגליל והיום הם ביקרו שם לפעילות משותפת שבה הם שיחקו עם הותיקים במשחקים שהם הכינו בעצמם במסגרת המייקאטון!

(תראו את התמונות.. פשוט מרגש!!)

????????השבוע חילקנו 21 מלגות לספורטאים מצטיינים מהמועצה מענפי הספורט השונים.

ספורטאים שבחרו להשקיע את כל זמנם ומרצם בספורט התחרותי ועמדו בכל הקריטריונים הנדרשים.

תודה לרוני קוך מנהלת המרכז הקהילתי

תודה לארי מובסוביץ מנהל מחלקת ספורט על הובלת הפרויקט החשוב.

למאמנים, להורים ולספורטאים

תמשיכו להוביל ולדחוף קדימה!

ועכשיו לחברים-

משולחנו של סגן ראש המועצה:

???? החלפת קו הביוב בגן כרכום בכפר זיתים

???? השלמת חידוש הכביש ההקפי בהודיות

???? אורטל ערכה (שבוע שעבר) סיור מסירה עם וועד היישוב לחניון גני הילדים במסד, ועם וועד בית קשת בנוגע לכביש.

???? סיור בגן שיבולים בכפר חיטים להכנת אומדן של שיפוץ עתידי.

???? בוצעו עבודות הכנת תשתיות בחצר המעון בארבל לקראת התנעת הקמת כיתת מעון נוספת.

???? פגישה אצל נפתלי מנכל המועצה לקידום עבודות הנגישות.

???? התקיים זום יחד עם המתכנן לקידום התכניות למועדון הנוער וגני הילדים בבית רימון.

???? התקיימה ישיבת התנעה יחד עם מח' רווחה לקראת הכניסה לשיפוץ האגף בחופשת הפסח.

???? נערך סיור בביה"ס בית חינוך גלילי יחד עם הנהלת בית הספר לקבלת לוח זמנים לכניסת התלמידים.

???? הקמת מעון היום בלביא ממשיכה כמתוכנן.

???? התקיים סיור עם מתכנן רשות ניקוז ירדן דרומי ואוריאל הרכז החקלאי לקידום תכנון הניקוז מאחורי חדר הנהגים

???? קיימנו דיון במשטרת התנועה לאישור תכניות ברחבי המועצה

???? ולסיום, נערכה ישיבה עם צוות התכנון של ביה"ס שירת הגליל

תודה לאופיר וצוות תנופ"ה

אז מה קורה במחלקת איכות סביבה ?

????פרויקט "כי אדם עץ השדה" יצא לדרך!

שבעה בתי ספר יסודיים לוקחים חלק במיזם מופלא בו כל שכבה נוטעת עץ במרחב הבית ספרי לזכר הנופלים.

????בימים אלו מתקדם פרוייקט של הכשרת פעילים סביבתיים. תכנית המורכבת ממגוון נושאים סביבתיים מרתקים, חוויתיים, ומעשירים שהולכים להניב פירות רבים לסביבה והקהילה כולה. מתרגשים מאוד לראות מה יצמח מהזרעים שכבר נזרעו.

????מה עוד מתבשל כאן? סלט!

קורס הדרופוניקה לקהילה יפתח בקרוב. בשיטת גידול זו אנחנו יכולים להנות מירקות טריים, נקיים, איכותיים farm to table - גידול איכותי שלא דורש אריזות, שינוע ואחסון. כך אנחנו גם מצמצים צריכה וגם נהנים לגדל את אוכל שלנו בעצמנו.

????קמפיין מדיה בנושא מחזור יוצא לדרך ברשתות החברתיות! נושא המחזור הוא תחום רחב מאוד ובעיקר - חשוב מאוד. בתור מחלקת סביבה חשוב לנו מאוד לתת ידע נכון וכלים על מנת שביחד נוכל לצמצם את הפסולת שלנו.

????כרגיל בימי רביעי בין השעות 08:00 ל- 10:00 חיסוני הכלבת מתקיימים כאן במועצה ואנחנו שמחים לפגוש בעלי כלבים ואת כלביהם המקסימים.

תודה לאסף רטיג????

????משולחן אגף החינוך:

????מחלקת הגיל הרך

פורום מנהלי המעונות שלנו נפגש לפגישה החודשית הקבועה והפעם עסקנו בקול ההורי וסדנא מוצלחת של רוקחות טבעית.

בגנים קיימנו סיכום מפגש גננות- סייעות ותכנון המפגש הבא בנושא עבודת צוות והגנים המשיכו בשגרת עבודה ברוכה.

גנים רבים קיימו את יום המשפחה במגוון אירועים ובשותפות ההורים.

"מייקרס בא לגן" - אירוע שיא התקיים השבוע לגן פרחי השדה הזורעים בפעילות הורים וילדים במרכז המייקרס בידיים שלנו בסיום תהליך של מפגשי מייקרס בגן. תודה לעליזה ולצוות המרכז.

תודה לשחר, רחל ונוי ולכל צוותי הגיל הרך.

????מחלקת פרט- חינוך מיוחד וביקור סדיר

▪️ בשבוע שעבר התקיים ביקור בנושא חינוך מיוחד בבית ספר בית חינוך גלילי.. בביקור נכחו מנהלת המתי"א, מפקחת משרד החינוך ומחלקת פרט מהמועצה. בפגישה דנו במצב תלמידי החנ"מ בתמיכות הניתנות ובמחשבה משותפת ליעול וקידום התחום בבית הספר.

▪️ עוד בשבוע שעבר התקיים כנס של מתי"א עמקים עבור ההורים וצוותי החינוך. במפגש היו מעגלי שיח מקדמים ומשמעותיים וצפינו בהרצאה של "אבי גרייניק" שהציג את סיפורו האישי כמאובן עם הפרעות קשב וריכוז.

▪️ השבוע ביום ראשון התקיימה הרצאה בנושא תזונה נכונה להורים במסגרת "פברואר יוצא מן הכלל". בהרצאה היה דגש על תזונה בריאה ונכונה במיוחד לתלמידי חינוך מיוחד על אתגריהם השונים.

▪️בשבוע הבא ביום חמישי בשעה 20:00 בערב במרכז תרבות גלילי בגבעת אבני יתקיים הרצאה להורי החינוך המיוחד בנושא-בשביל ההורות. ההרצאה תועבר על ידי אלומה דמתי והשיח יעסוק בקשיים בין הורים לילדים, חיזוק בטחון עצמי ותחושת מסוגלות ומתן כלים להתמודדויות בחיי ילדי החינוך המיוחד. מחכים לראותכם.

▪️בשבוע הבא ביום רביעי תתקיים סדנה ראשונה מתוך רצף הרצאות העשרה לתומכי ותומכות ההוראה לילדי החינוך המיוחד. הסדנה תועבר ע"י זאביק אלישע - פסיכותרפיסט ומוחה לפוסט טראומה. מטרת הסדנה -הרפיה ומתן כלים להתמודדות עם לחצים וקשיים בקרב תלמידי החנ"מ.

▪️ ''קוביות או לא להיות'' במרכז המייקרס.

לכבוד פברואר יוצא מן הכלל תלמידי החינוך המיוחד הוזמנו על ידי אגף החינוך לערב הורים וילדים סדנאי, יצירתי ומהנה במרכז המייקרס.

תודה לעליזה ולכל צוות המרכז על מפגש מלא אתגר והנאה.

תודה לשיר ועדי ולכל צוותי החינוך המיוחד.

????מחלקת משאבי חינוך

השבוע הסתיים ביצוע הכשרת 2 כיתות שמע ביד ששון (הנגשה פרטנית), כולל החלפה לתקרה אקוסטית בחדר מוזיקה ('על הדרך'). עוד 2 כיתות יוכשרו בקיץ.

גם בעלי גבעה מכשירים בימים אלו כיתת שמע.

גן הילדים בשדמות דבורה התחדש במזגן נוסף. זהו המזגן ה 11 המותקן בגנים בחודש האחרון, השאר הותקנו בממ''דים בגנים בהם היה חסר.

בגן ברקן שדה אילן, אשר סובל מבעיות רטיבות מהגשמים, יבוצעו בשבוע הבא עבודות.

התחלנו בהדרגה התקנת אינטרקום בגנים, מתחילים בשלב זה עם 5 גנים (בית רימון, ארבל, מסד).

הסעים - כרגיל מתמודדים עם צרכים פרטניים ומצליחים להגיע לפתרונות משביעי רצון.

תודה לנורית!

????התקיימו השבוע ועדות מלוות ליד ששון ובית חינוך גלילי עם הפיקוח, למדנו יחד את תכנית העבודה על בסיס נתוני עמידה ביעדי תשפ"ג ודגשים בהתאם לתשפ"ד.

????השתתפתי השבוע בישיבת צוות בבית ספר עלי גבעה בנושא למידה רב תחומית. היה מרתק לפגוש את הצוותים בחשיבה מעמיקה ובניית תהליכים בנושא.

תודה לקובי וחניתה על האפשרות להשתלב בתהליך.

????קיימתי את פגישותיי הדו-שבועיות אצל מנהלי בתי הספר לעבודה שוטפת.

????מבתי הספר

והפעם: קשת בגליל

ביום חמישי צוות אגף החינוך הגיע לצפות בהצגה של תלמידי כיתה ח' בביה"ס קשת בגליל- "כנר על הגג". ההצגה היתה מדהימה. נהנינו לראות את התלמידים המוכשרים ואת ההשקעה והרמה הגבוהה של ההפקה. יישר כח.

????כי האדם הוא עץ השדה

לכבוד טו בשבט התקיימו בבתי הספר טקסי נטיעה שהוקדשו השנה לזכר חללי המלחמה המתמשכת מאז ה7.10. בתי הספר קיבלו עצי קק"ל מאגף איכות הסביבה וקיימו פעילויות חינוכיות בנושא לקראת הטקסים.

כמו כן, תלמידי עלי גבעה הכינו, במרכז המייקרס, שלטים לטובת העצים המציינים את ההקדשה לחללים.

תודה לכל העוסקים במלאכה.

שנזכה לטעת ולבנות בימי שלום.

תודה לימור!

משולחנו של מנכ"ל המועצה:

☔ נערכו ישיבות עבודה שבועיות מנהלי מחלקות / אגפים, ישיבת עבודה עם אייל פרח – יועמ"ש המועצה, ישיבת כח אדם שבועית וישיבת עדכון עם מור – מנהלת התוכנית לבטחון קהילתי.

☔ אסף – מנהל מח' איכות סביבה ואני, ערכנו שיחת תיאום בנוגע לחוק עזר חדש בתחום איכות הסביבה שאנחנו מקדמים יחד עם משרד עורכי הדין שמסייע לנו בכתיבת החוק, וזאת לקראת הבאתו לאישור מליאת המועצה ( ממתינים למליאה החדשה).

ישבתי עם רינת מאגף כספים להכנת דוח ביצוע לתרומה שקבלנו מ JFNA בסך 50,000 $ , והעברנו נתונים לשותפים שלנו במילווקי משותפות סובב כנרת בבקשה לתרומה נוספת.

☔ וועדת מכרזים פתחה הצעות קבלנים במכרז לביצוע עבודות שלב ב בהרחבה בשדה אילן, מקווים לחתום חוזה עם הקבלן הזוכה במהרה ולצאת לעבודה.

☔ וועדת כוח אדם ראיינה מועמדות להחלפה של מזכירת אגף תפעול שנמצאת בחופשת מחלה.

☔ ערכתי סיור מוכנות עם יוני חמו – נציג וועדת הבחירות במחסני המועצה לבדיקה של מוכנות הקלפיות ליום הבחירות. בנוסף – ממשיכים בהיערכות ליום הבוחר – הדפסת פתקיות, הכנת מודעה לבוחר ועוד.

☔ סיירתי בשכונת הותיקים בבית קשת, יחד עם נציגי היישוב וחשמלאי המועצה לבחינה של מענה חלופי לרשת התאורה הישנה מאד במקום שגורמת לתקלות על בסיס יומי. מקווים לגבש פתרון במהרה לטובת התושבים הותיקים במקום.

☔ כנסנו לישיבה אחרונה בהחלט את חברי דירקטוריון החברה הכלכלית. במסגרת הישיבה סקרנו את פעילות החברה בתחום הרחבות היישובים (5 הרחבות בביצוע, 1 לקראת יציאה לביצוע, ושתיים נוספות בחתימות חוזים), בתחום האנרגיה המתחדשת ומיזמים נוספים, ניתנה סקירה כספית על מצב החברה ונפרדנו מחברי הדירקטוריון שהשקיעו שעות רבות מזמנם הפרטי.

תודה נפתלי!

מהנעשה במחלקה לשירותים חברתיים:

???? להבה- נערכה פגישה של צוות להבה עם צוות ביה"ס כדורי , עדנה מנהלת ביה"ס , שלום גוזלן-סגן ואיריס- רכזת ביועצות ליצירת שיתופי פעולה בנושא הנוער.

???? שיבולת- נערכה פגישה עם אופיר- סגן ושלמה-גזבר ומלי ליויוס- פרויקטורית, לחשיבה והתארגנות להמשך הפרויקט.

התנדבות-

???? מעו"ת- המחלקה לשירותים חברתיים ויחידת ההתנדבות הרשותית של מועצה אזורית הגליל התחתון, מעדכנות שיצאנו לדרך עם סדנת הכשרה ראשונה של מעו"ת. מניעת עושק וניצול כלכלי של אזרחים ותיקים. בשיתוף יחידת ההתנדבות של מועצה אזורית מבואות חרמון, בהנחיית נטע ריינר וחיים כהן מהמועצה הישראלית להתנדבות.

סיירת מעו"ת של גליל תחתון מונה כעשרה מתנדבים שיפיצו מידע בנושא ויעוררו למודעות בקרב האוכלוסייה הותיקה שלנו כמו: איך להימנע משיכפול כרטיס האשראי, איך להימנע מעסקאות מפוקפקות, תרומות מיותרות ועוד..

תפקיד המתנדבים, לסייע ולייעץ במניעה, לתת מעטפת תמיכה לנפגעי העושק.

תודה לכל המתנדבים והמתנדבות שהגיעו ממבואות חרמון ומגליל תחתון.

להכשרה בשבוע הבא יצטרפו אלינו בעלי תפקידים מהרשות.

הנושא חשוב ומרתק לא רק לאזרחים ותיקים.

???? חברותא- מוזמנים להצטרף להתנדבות משמעותית עם ותיקים, להפגת בדידות.

לפרטים ניתן ליצור קשר עם אתי שקד- רכזת הפרויקט המסורה 050-5355900.

???? יחידת ההתנדבות קוראת לכם להיות חלק מקהילת המתנדבים של הגליל התחתון.

לפרטים ניתן לפנות לאילת מובסוביץ רכזת יחידת ההתנדבות הרשותית 052-3244015.

???? תוכנית יתד ????

במיוחד לצעירי הגליל התחתון בגילאי 18-25 .

המרחב לקידום תעסוקה מציע ליווי אישי ותומך במגוון תחומים:

הכוונה ללימודים, הכוונה תעסוקתית, איבחון תעסוקתי, כתיבת קו"ח, הכנה לראיונות עבודה ועוד...

רכזת תוכנית יתד - אילת מובסוביץ - 052-3244015.

בתפילה לימים שקטים.

תודה עינת!

השבוע במרכז הקהילתי:

????פברואר יוצא מן הכלל בעיצומו, עם שלל פעילויות... כבר נרשמתם?

https://www.glt.org.il/events/?category=0&y=2024&m=2

????בסרט על ספיר חזן, הכוכבת המקומית, כבר צפיתם? אם לא, זה הזמן!

https://youtu.be/X0q7ayK0mK0?si=lN0ay52Z98lJMAvR

אזרחים ותיקים:

☘️ ביום שני התחלנו סדרה חדשה עם דר' דניאל זלדס ב"שני ביחד- יום קתדרה".

דניאל הרצה על כמה השקעה נדרשים ההורים על מנת להצליח לגדל את צאצאיהם ולהבטיח את המשך קיומם.

המשוב שקיבלנו מהותיקים שהיה נפלא ומעניין מאוד.

בשני הבא, 19.2, תתקיים הרצאה נוספת שתעסוק בחוכמתם של הנמלים ויכולתם לקיים מושבה בשיתוף מופלא תוך הגדרת תפקידים.

מוזמנים להצטרף אלינו

ל"שני ביחד"

לרכישת כרטיסים באתר או בלינק המצורף:

https://glt.smarticket.co.il/show/91

☘️ ביום שלישי, מועדון הזמר לותיקי הגליל התחתון "ברוב קולות" והפעם מועדון מיוחד

לחודש "פברואר יוצא מן הכלל".

ליאורה בלוך תמיר ארחה את לירון וחגי מהקהילה השיקומית "בית בעמק". לירון וחגי ששרו, ניגנו בקטעי סולו ובקטעים משותפים עם ליאורה ובאופן מיקצועי.

תודה על הזכות, זה היה ערב מרחיב לבבות.

אנחנו מזמנים אתכם לבוא ולהצטרף אלינו למועדון הזמר הבא שיתקיים 12.3. יום שלישי בשעה 19:00 במרכז תרבות גלילי שבגבעת אבני.

☘️ ולסיום השבוע, קבוצת "יוצרות ביחד", בהנחיית פנינה טל, קיימו מפגש מיוחד ליום האהבה. הן הכינו הכינו מחזיקי מפתחות מצמר וחרוזים עם ברכות אישיות עבור משתתפי "קבוצת לבב" וכל זה בהפתעה שתחכה להם

"קבוצת לבב" הם אנשים צעירים עם צרכים מיוחדים שמגיעים בכל יום חמישי אחר הצהריים למרכז תרבות גלילי.

כל הכבוד ליוצרות וכמובן גם לפנינה שגרמה לזה לקרות❤️

באותה הזדמנות רוצים להודות לטל פלד הדר, מנהלת התרבות שלנו, שתרמה באהבה למרחב היוצרות את הצמר בשלל גוונים ושאיתו יצרו את המחזיקי מפתחות.

הצמר היה שייך לאמה,

ציפי פלד ז"ל, ודווקא ביום האהבה זכינו להשתמש בו להפצת אהבה וטוב????????????

☘️ שבוע הבא נפגש לסרט ביום רביעי 21.2. "הנה אנחנו", סרט ישראלי מצויין עם השחקן הראשי, שי אביבי.

הסרט זכה בפרסים רבים ומספר על קשר מיוחד בין בן עם צרכים מיוחדים לאביו.

מוזמנים להצטרף אלינו, לסרט יוצא מן הכלל בחודש של יוצאים מן הכלל.

רכישת כרטיסים בלינק המצורף או באתר המועצה:

https://glt.smarticket.co.il/event/258

קהילה:

⛈️ פורום מנהלי הקהילות נפגש למפגש קצר ומרוכז ביום שלישי. בשעה הראשונה, התקיימה שיחה פתוחה עם אמיתי קהלני, קב"ט המועצה, בנושא התרחישים שעלולים להתפתח בצפון וההערכות בישובים ובמועצה. בשעה השניה, נפגשו מנהלי הקהילות עם אילנה ברנר, מנהלת חינוך בלתי פורמלי במרכז הקהילתי ושוחחו על האפשרויות בפיתוח ותוספת צהרונים וחוגים בישובים, לקראת שנת הלימודים הבאה.

⛈️ פגישת עבודה עם מלי לויוס, פרויקטורית שיבולת ועם מיה שולמן, מהחטיבה להתישבות.

צרכים מיוחדים:

חודש "פברואר יוצא מן הכלל" בעיצומו והפעילות רבה.

☔ הפסקה פעילה שמופעלת ע"י מחלקת ילדים ונוער של המרכז הקהילתי, בשני בתי ספר- עלי גבעה וכדורי.

☔ פעילות ג'ודו למועדון שחקים בהנחית דיקלה ובהובלת סיון (תלמידת תיכון שהיא חניכה בוגרת של דיקלה) וצוות של בני נוער.

☔ "מפגש אישי" לנוער של שדה אילן עם 3 תושבים. אורי כהן, תלמיד כתה ט', שיתף על האתגרים בהתמודדות עם האוטיזם, וטל קרטן וגיא טריגולו, סיפרו על האתגרים והחוויות בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים.

☔ תלמידי כתות ו'-ח' מבית ספר יד ששון צפו בסרט "אח שלי גיבור" ושוחחו עם במאי הסרט יונתן ניר.

☔ סדנת יצירה מיוחדת להורים וילדים ב"ידיים שלנו".

☔ הצגה של אודי פרבר, במושב הזורעים, בה שיתף מחוויותיו כיחד לאם עם התמודדות נפשית.

☔בשבוע הבא עוד תוכנית רבות. עקבו אחרי הפרסומים.

העמותה לותיקי הגליל התחתון:

????נשים זרקור מיוחד על מפגש מרגש עם הילדים מבית ספר כדורי שבנו משחקים ייחודיים עבור הותיקים, במסגרת הסדנה שלהם ב"ידיים שלנו", והגיעו לשחק ולהעניק לותיקים את המשחקים.

ספרייה אזורית:

????התקיים פיצופור עם תיאטרון זיקית בהשראת הסיפור "המזודה".

נפגש גם בשבוע הבא בכפר קיש, עם "סודו של המלך מידאס"

https://glt.smarticket.co.il/event/247

????תלמידי בית הספר היסודי כדורי ממשיכים להגיע מדי שבוע. השבוע תלמידי כיתה א של יונית השתתפו בשעת הסיפור "משהו אחר" עם עפרה הספרנית. הספר עוסק בקבלת השונה.

שבת שלום????????

#קהילהבתנופה