פרויקט "זהב בגן"

במסגרת התכנית מגיעים הגמלאים המתנדבים לגן הנמצא קרוב לאזור מגוריהם, אחת לשבוע. התכנית מזמנת מפגש משמעותי בין המתנדבים, ילדי הגן, צוות הגן, הורים וקהילה. אחת לחודש מתקיים מפגש הכשרה למתנדבים ובו הם מקבלים ידע וכלים המסייעים להם להצליח בתפקידם. התכנית חרטה על דגלה את נושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. יחד עם זאת המתנדבים מביאים את חוכמתם לגן רבת השנים וניסיונם המופלא הטומן בחובו כישורים רבים גם בעולמות תוך נוספים.

נשמח למתנדבים נוספים, לפרטים: מזכירות אגף החינוך 04-6628217

פלאייר פרוייקט זהב בגן תשעט.pdf

גוגלה

השנה לכל גני החובה במועצה נרכשו מחשבים חדשים והגננות עוברות הכשרה סביב שימוש מושכל במחשב. "גוגלה" הוא מיזם של כלים ממוחשבים למידע ולתקשורת המיועדים לקידום החינוך והתפתחות של ילדים צעירים. מטרת המיזם להכין גילאים רכים לתפקוד מיטבי בעולם המתוקשב אל תוכו הם גדלים וזאת בסיוע כלים עכשוויים ורלוונטיים אשר תואמים את התפתחותם ועולמם ומאפשרים להם לממש את מירב הפוטנציאל הגלום בהם.

תכנית מעג"ן

ביוזמת ובמימון המועצה, פועלת ב-12 מסגרות הגנים והמעונות ברחבי הרשות תכנית מעג"ן- מערך תומך מעון גן, שהנה תכנית התערבות מערכתית רב תחומית. צוות התכנית הכולל מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת ופסיכולוגית פועל בשיתוף עם הצוותים החינוכיים ומהווה גורם היוועצות ותמיכה לצוות ולהורים וגורם מתערב ברבדי האיתור. אופן הפעלת התכנית- ביקור אחת לשבועיים למשך שעתיים. מטרת התכנית לייעץ ולהדריך את הצוות החינוכי וההורים בנושאים הקשורים להתפתחותם של ילדים בגיל הרך.