דנה גלוב
רכזת פרויקט אתנה
052-4511328

 

המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל, והיחידה המקצועית "אתנה", שואפות ליצור שינוי חברתי ומגדרי בתרבות הספורט בישראל בדרך שתבטיח את השתתפותן המלאה של ילדות, נערות ונשים בכל תחומי הספורט ובכל הרמות.
אתנה, הזרוע המקצועית של המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל בפיקוח משרד התרבות והספורט, פועלת בתכנית רב-שנתית.
אתנה יוצרת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, באמצעות תכניות ייעודיות במגוון ענפי ספורט, גופי ספורט, פרויקטים במועדוני ספורט, תכניות בשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותכניות לקידום מנהיגות נשים בספורט.
תכניות אתנה הינן מחולל המקדם חשיבה כי העיסוק בספורט הוא דרך חיים, הוא גשר בין עולמות תרבותיים והוא כלי חברתי וחינוכי רב עוצמה שצריך להיות נגיש לכל ילדה, נערה ואישה באשר היא.

פרויקטים ברשויות מקומיות

אתנה מסייעת לרשויות מקומיות במטרה להרחיב את בסיס הפירמידה של ספורט הנשים בישראל, להרחיב את תשתיות ספורט הנשים ולייצר הזדמנויות נרחבות לגיוס ילדות ולשימורן בענפי הספורט השונים החל מגילאי בית הספר היסודי – ברשות המקומית, קרוב לבית.
אתנה מאפשרת לרשויות המקומיות לפנות לקבלת תמיכה במסגרת 'קול קורא' ומסייעת לרשויות הנבחרות ליצור פרויקטים ייחודיים, שונים, יצירתיים ויוצאי דופן, המחברים את הספורט עם הקהילה והחברה, תוך העדפה מתקנת לילדות.
שתי הרשויות המקומיות (גליל תחתון וכפר תבור) חברו יחד לפרויקט אתנה אזורי, על מנת לקדם את ספורט הילדות, הנערות והנשים באזורינו.
הפרויקט מתמקד בארבעה ענפי ספורט: ג'ודו, התעמלות קרקע, טניס שולחן וכדורסל.
אתנה בשיתוף משרד התרבות והספורט, הטוטו, והרשויות המקומיות תומכות ומממנות את הפרויקט: בהכשרה מקצועית וקידום מאמנות בהדרכה/אימון, בציוד, במימון הסעות, בתוספת אימוני מצוינות, באירועים המתקיימים במהלך השנה ועוד.

מטרות המועצה הציבורית לקידום נשים בספורט

  1. הקמת תשתית כמותית ואיכותיות של ספורטאיות בפריסה ארצית, תוך יצירת הזדמנויות לכל ילדה, נערה או אישה לעסוק בספורט – בכל גיל, בכל מקום ובכל רמה תחרותית תוך שימת דגש על קשת רחבה של קבוצות אוכלוסייה.
  2. יצירת מנהיגות נשים בספורט – ייצוג הולם של נשים בקרב מקבלי ההחלטות ומובילי המדיניות בספורט, תוך הקפדה על ביטוי הולם ושיוויני של תקצוב, השקעת משאבים וניהולם בקרב מקבלי ההחלטות. עידוד ומתן הזדמנויות לנשים
  3. לעסוק במקצועות השונים הקשורים בספורט ובכלל זה אימון, ניהול ושיפוט, תוך יצירת אופק תעסוקתי ארוך-טווח לנשים בספורט.
  4. חינוך לשינוי עמדות בחברה הישראלית באשר לחשיבות הספורט כגורם משמעותי והכרחי בהכשרתה ובעיצובה של כל ילדה ונערה. עידוד, סיוע, הכוונה ותמיכה בילדות לעסוק בפעילות ספורטיבית כבר בגיל צעיר, התמדה בעיסוק בו מתוך הכרה ביתרונות הגלומים בספורט כמנוף להצלחה, להעצמה אישית הנחלת כישורי חיים וחברה שיוונית יותר.