יחידת ההתנדבות קוראת לך! בשגרה!


חינוך עם חיוך

סבא / סבתא גן

סבא וסבתא חוזרים לגן במסגרת פרוייקט סבא/סבתא גן. אם אתם אוהבים ילדים ויש לכם קצת זמן פנוי, אתם מלאי שמחת חיים וסבלנות, מקומכם איתנו, בואו להתנדב בגני הילדים בישובים.

בתי הספר

בואו להתנדב ולסייע בבתי הספר, במגוון אפשרויות: ליווי כיתה, ליווי תלמידים באופן אישי, סיוע לצוות המורים, העשרת התלמידים בתחומי ידע רפואה, בוטניקה, פיזיקה, זואולוגיה, טכנולוגיה, ועוד. אם יש לך  ידיים טובות, לב ענק, ראש פתוח, ורצון לעבוד עם ילדים. מקומך איתנו. לפרטים:

רכז מתנדב - ניצן גפר- 052-3668930

קריאה בהנאה

מיזם משותף של האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך ושל תנועת "באים לטוב". התוכנית משלבת מתנדבים בבתי הספר, שיקריאו סיפורים לילדים בכיתות א'-ב'.

מטרת התוכנית: שיפור הישגים בתחום השפה, הנעת התלמידים לקריאה עצמאית, יצירת קשר בין דורי.
תינתן הכשרה, ליווי והעשרה למתנדבים. 

רכזת מתנדבת אפרת עמיצור - 054-8137810

מרכז המייקרס

אם יש לך תשוקה ליצירה, אהבה וסבלנות לילדים בגילאי בית ספר יסודי ומעלה, ידע בהפעלת מכשירים טכנולוגיים / ידניים (מקדחה, מסור וכ"ו) רצון לשתף ולחלוק מהידע שלכם.ן, להשפיע ולהיות משמעותי, בואו להתנדב. מחכים לכם באזור התעשייה קדמת גליל לצד הצוות המקצועי במרכז המייקרס.

לפרטים: עליזה קרר – 050-6539336

מרכז יום "גיל הגליל"

מרכז יום "גיל הגליל" הינו מרכז יום שאליו מגיעים ותיקים מרחבי המועצה, ניתן להתנדב במגוון אפשרויות : העברת חוגים אחת לשבוע בנושאים מגוונים: אומנות, אקטואליה, מחשבים ,ציור, פרשת השבוע ועוד..

קהילה תומכת

קהילה תומכת, היא שרות של משרד הרווחה שניתן למנויים  דרך העמותה לותיקי הגליל התחתון. מנויי הקהילה מקבלים לחצן מצוקה שמחובר למוקד, אפשרות ליעוץ וליווי רפואי לפי הצורך, אב קהילה שמגיע הביתה ועוזר בתיקונים קטנים וליווי של מתנדבים לקשר אישי והפגת בדידות.

מתנדבי הקהילה התומכת מקבלים ליווי והדרכה קבועים מהעובדת הסוציאלית של "גיל הגליל" ונפגשים למפגשי למידת עמיתים ושיתוף אחת לחודש.

לפרטים: בתיה חנניה – 052-4490926

 

מפגשים וחיבורים

חברותא

הפגת בדידות בקרב אזרחים וותיקים ותושבים החשים בדידות- מפגשים חברתיים אחת לשבוע בבתי הוותיקים במטרה  לצמצם את תחושת הבדידות וחיזוק  הקשר החברתי והתומך בכל שבוע.

לפרטים: רכזת מתנדבת - אתי שקד – 050-5355900

אוזן קשבת

מתנדבי אוזן קשבת מתקשרים אחת לשבוע, לאזרחים ותיקים החיים בגפם או לתושבים החשים בדידות במטרה להפיג את בדידותם תוך התעניינות בשלומם, במתן תחושה טובה ואיכפתיות.

הקשר הטלפוני קבוע, ומאפשר שמירה על קשר רציף עם התושבים.

לפרטים: רכזת מתנדבת - אתי שקד – 050-5355900

עכשיו זה הזמן

הפגת בדידות בקרב שורדי שואה –מפגש חברתי  אחת לשבוע בביתם של שורדי השואה במטרה להפיג את בדידותם בדרך של שיח, קריאה, טיול ועוד.

לפרטים: רכזת מתנדבת - רינת רוסו 054-7421186

מיצוי זכויות

לוותיקים ולשורדי שואה, ביטוח לאומי.

לפרטים: רכזת מתנדבת- רינה שטאדלר – 052-3299430

סורגות קהילה

סורגות קהילה, מיזם חברתי השוזר חוטים בפעילות משותפת של סריגה באהבה ותרומה לקהילה. הסורגות מתכנסות אחת לחודש לערב סריגה בהובלתה של נוגה שחר, המפגשים מתקיימים אחת לחודש בגבעת אבני – מרכז תרבות גלילי וביישובים.

לפרטים: רכזת מתנדבת - נוגה שחר – 052-4044315

לב גלילי

קהילה מעניקה באהבה למען קהילת גליל תחתון, בואו להתנדב בחלוקת חבילות לקראת חגי תשרי ו"קמחא דפסחא". בשיתוף המחלקה לרווחה ושירותים חברתיים.                                            

אם הנכם בעלי רכב, רצון להתנדב ולסייע, מקומכם איתנו.

לפרטים: רכז מתנדב - יריב דהן – 054-6764100

 

שיפוצים, תיקונים, הובלת ציוד למשפחות הזקוקות לסיוע

עמותת "עושים טוב" וארגון "אנחנו פה לעזור"

עושים טוב ואנחנו פה לעזור, דואגים לשיפור איכות החיים והדיור. עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים, המפנים אליהם בקשות לסיוע בתחומים רבים כגון: טיפול במפגעים בבתים, הסדרת גישה לבתים, שיפוץ בתים, חלוקת מזון, הסעות מיוחדות והובלת ציוד.  נרתמים לכל משימה, עושים זאת באהבה ובצניעות עם הרבה חמלה ואכפתיות, כדי  לשמח ולהקל על אותם אנשים וילדים שגורלם לא היטיב עימם והכל בכדי לעשות טוב ולעזור לקהילות הגליל התחתון. מוזמנים להצטרף לעשייה התנדבותית משמעותית.

 

עמותת עושים טוב

"תודה ענקית על כל הטוב הזה. זה לא מובן מאליו בכלל ומחזק שאנחנו לא לבד. אנחנו מעריכים מאוד את כל הנתינה שלכם ואת כל העשייה המבורכת שעשיתם למעננו. גרמתם לנו ולילדינו המון שמחה בלב שאי אפשר לתאר במילים. אתם כמו מלאכים משמיים שמילאתם המון חלומות שלא יכולנו להרשות לעצמינו בזמן הקרוב."

לפרטים נוספים: שי אייכנשטיין – 050-7224327

 

אנחנו פה לעזור

"ביום אחד פתרתם לי מגוון בעיות שחיכו זמן רב לטיפול: בחצר גינון ופינוי ציוד שהיה צורך לזרוק.  בבית עבודות צבע, חשמל, תיקונים לריהוט, פתיחת סתימות, טיפול למכונת כביסה ועוד. הגעתם עם חיוך גדול על השפתיים ופתחתם את ידי הזהב שלכם והלב הענק שלכם ליום שכולו נתינה. אין לי מילים לתאר כמה ששימחתם אותנו , ולא רק כי העמדתם את הבית על הרגליים, אלא גם משום שעשיתם זאת באהבה גדולה."

לפרטים: אביטל אולשנסקי – 054-8180585

 

טעימא – מטעמים מבית אמא לחיילים

מערך חיל הלוגיסטיקה של צה"ל, מזמין מתנדבים שאוהבים לבשל,  לקחת חלק בפרויקט טעימא בו אתם מבשלים לחיילי צה"ל במטבחי המוצבים והיחידות.

הסעה, ביטוח, סינר ומצרכים עלינו- הבישול הטעים עליכם!

רכזת מתנדבים – רחל לביא – 050-7186200

 

להצטרפות לאחד או יותר ממוקדי ההתנדבות שלנו

פרטים כללים

מגדר (חובה) שדה חובה

לצורך ביטוח מתנדבים

 
 
פרטי התנדבות

 

רוצה להתנדב בארגון (חובה) שדה חובה
 
 
 

תודה על שיתוף הפעולה והצטרפותך למשפחת המתנדבים.ות של הגליל התחתון