השחזור ההיסטורי של קרב קרני חיטין

השחזור ההיסטורי של קרב קרני חיטין יתקיים ביום שבת 1/7/17.
שעת התחלה:01/07/2017 12:30
שעת סיום:01/07/2017 15:00
מיקום: קרני חיטין

השחזור ההיסטורי של קרב קרני חיטין יתקיים ביום שבת 1/7/17.

החל משעה 12:30 אם תשקיפו לכיוון המערב מהמדרון המערבי של קרני חיטין, תוכלו לראות את חיל הצלבנים והמוסלמים המתקרבים מכיוון קיבוץ לביא.

בין השעות 13:00-15:00 - יתקיים שחזור הקרב האחרון והגורלי שהתרחש בקרני חיטין. המיקום המומלץ למשקיפים: במדרון המערבי מעבר לגדר. משם תהיה זווית ראיה מעולה על כל המתרחש וגם ללא הפרעה למשתתפים. במהלך כל הפרויקט יירו חיצים ויש לשמור על מרחק מטעמי בטיחות.

כל המידע המופיע כאן לקוח מתוך אתר האינטרנט הרשמי של המועדון הישראלי לשחזור היסטורי "ממלכת ירושלים":

לחצו כאן על מנת לקבל מידע מלא אודות מסלול השיירה, לוחות הזמנים ואפשרויות המפגש עם המשתתפים בשחזור:  http://ashtern.wixsite.com/hattin-heb/blank-13 

 

הוראות לקהל המעוניין לצפות בשחזור ההיסטורי של קרב קרני חיטין:

אחת לשנה אנו מאפשרים לקהל המעוניין לקחת חלק ולחוות רגעים דרמטיים בהיסטוריה של ארץ ישראל.

מדובר בשחזור של אחד הקרבות המכריעים והגורליים ביותר של ימי הביניים בכלל ובארץ הקודש בפרט אשר התרחש ברביעי ליולי 1187 בגליל המזרחי ותוצאותיו היו הרות גורל: צבא הצלבנים הובס וממלכת ירושלים למעשה הפסיקה את קיומה כמדינה.

שחזור הקרב והמסע לקרני חטין מתקיים בתאריך ההיסטורי ובנוף האותנטי. המיזם מתהל במתכונת של היסטוריה חיה וחוויתית (living history).

 

המארגנים:

מועדון לשחזור וסייף היסטורי "Regnum Hierosolymitanum" ("ממלכת ירושלים") בשיתוף פעולה עם קבוצות שחזור מהארץ ומחו"ל. המועדון פועל בחסות העמותה לשחזור היסטורי בישראל "עידנים". הפרויקט מתבצע ביוזמה פרטית ולא למטרות רווח. כל המשתתפים הינם מתנדבים מישראל וכאלה שמגיעים מחו"ל.

השנה המשתתפים באים מספרד, גרמניה, פולין, טורקיה, קפריסין ורוסיה. הציוד של המשתתפים הוא שחזור אותנטי ומדויק ביותר של הצטיידות חילות הצלבנים וצלאח א-הדין בתקופה הנדונה.

השתתפות במיזם:

אין מדובר בטיול מודרך או פסטיבל במובן המקובל של המילה. הפרויקט פתוח לקהל הרחב רק באופן חלקי אך באותה מידה שתשמור על התוכן שלו.

השתתפות ישירה במיזם אפשרית לנרשמים בלבד ומחייבת קוד לבוש, מספר מיומנויות וציוד לפי תקן מוגדר מראש. אך עם זאת אנו מרגישים מחויבות לקהילה ולקהל הצופים. אנו מעוניינים לחשוף ויש לנו עניין בהעברת הסיפור ההיסטורי לקהל הרחב כמו גם בהעברת מסרים חברתיים חשובים הקשורים בו, כמו התחברות בלתי אמצעית וחווייתית לנוף היסטורי ותרבותי של ארץ ישראל, פיתוח תיירות אקולוגית בגליל. 

 אנו נשמח מאוד לתת הסבר לקהל אשר מגיע לצפות במיזם ולספר את סיפור הקרב וסיפורם האישי של המשתתפים גם מלפני 800 שנה וגם היום.

אנו מבקשים לכבד את המרחב הפרטי של המשתתפים בפרויקט ולא לחדור לתחום האירוע ללא רשות (כדי לשמור על אותנטיות האירוע וגם מטעמי בטיחות).

ניתן יהיה להיפגש עם המשתתפים ולשמוע הסבר על האירוע רק באזורים המיועדים לכך.

מסלול השיירה:​

הפרויקט הוא חי ודינמי ומתקדם בקצב משתנה. ניתן לעקוב אחרי מסלול השיירה של משחזרי האירוע במפה המופיעה באתר ולאתר אותנו בנקודות שונות במשך שלושת ימי המסע או בתחנות ובמחנות שיוקמו ללינה. 

לתשומת לבכם, האנשים והסוסים, מאוד עייפים במהלך המסע, הם נמצאים למעשה כל הזמן בתנועה ואף מנהלים קרבות אחד בשני בכלי מתכת.

אנו מבקשים בכל לשון שלא להפריע במהלך האירוע ולא להיכנס למתחם השיירה והמשחזרים שכן קיימת סכנה אמיתית להידרס תחת הסוס או להיפגע על ידי החרב וכלי הנשק (כמו גם חיצים אשר יעופו באוויר).

כאמור הפרויקט מתבצע ביוזמה פרטית של מתנדבים ולא למטרות רווח לכן נשמח לכל תרומה.