העמותה למען הגליל התחתוןקול קורא 

לגיוס תרומות עבור השלמת שלב א' בתוכנית המועצה האזורית הגליל התחתון, לשיקום ופיתוח קמפוס החינוך כדורי.

העמותה למען הגליל התחתון, בשיתוף המועצה האזורית הגליל התחתון גאים להציג את שלב א' בפרוייקט "חץ וקשת" - שיקום מתחם בית הספר כדורי לשנת הלימודים 2019/2020 והשלמת המימון לבניית מתחם בית ספר יסודי עבור 150 ילדים בכיתות א' עד ו' מכספי תרומות.

הגליל התחתון הוא חבל הארץ יפהפה ופורה המתפרש מהתבור ועד הארבל ומנצרת ועד חופי הכנרת והוא נמצא לאחרונה בתנופת פיתוח אדירה הבאה המביאה עמה משפחות רבות אשר בוחרות התיישב באזור. הצמיחה הדמוגרפית המהירה בגליל תחתון מחייבת לצידה תנופה אינטנסיבית של פיתוח תשתיות וכלים חברתיים, וכן משאבים רבים נוספים במגוון תחומי ניהול הקהילה. המועצה האזורית והעמותה למען הגליל התחתון רואות את תחום החינוך כראש החץ והאבן השואבת לבסיס חיזוק הקהילה ועיצוב דור ההנהגה העתידי. צו השעה של המועצה הוא פיתוח וחיזוק מוסדות חינוך מגוונים, ובמקביל כמובן פיתוח פתרונות דיור, תעסוקה ותעשייה במרחב.

בתחילת שנת הלימודים הקרובה, 1 בספטמבר 2020 לכ-150 תלמידים ממועצת גליל תחתון אין מבנה בית ספר על כלל כיתותיו.

מתוך המצוקה ובעקבות יוזמה קהילתית מהאזור יחד עם העמותה ומועצת גליל תחתון, הוחלט על שיקום מתחם ביה"ס כדורי אשר נפגע קשות ונהרס עד היסוד ברעידת האדמה שפקדה את הגליל התחתון בקיץ 2018, וזאת מתוך רצון לשמר ולשקם את המתחם ההיסטורי המשמש בין היתר אתר מורשת רשמי המספר את סיפור המרחב בימי קום המדינה. 

עבודות שיקום

עבודות השיקום שהחלו זה מכבר הינן הנחת אבן פינה של תוכנית רחבה לבניית קמפוס חינוך חדשני במתחם "כדורי"

שלב א' של הפרוייקט כולל את פינוי הריסות המבנים הישנים והנחת תשתיות ומבנים קלים לצורך מענה מיידי לבניית בי"ס יסודי בקמפוס החינוך "כדורי" כבר לשנה"ל הקרובה (ספטמבר 2020, תשפ"א), לאותם 150 תלמידי יסודי שאין עבורם אלטרנטיבה אחרת. עבודות הקמת התשתיות כבר החלו והשלמת שלב א' בפרוייקט הוא הפתרון היחיד למצוקת התלמידים.

בניית קמפוס חדשני

התקציב העומד לרשות המועצה אינו מספיק לפתיחת בית הספר עד תחילת שנת הלימודים הקרובה, נותרו לנו פחות מתשעה חודשים להקים בית ספר מחורבות. יצאנו לדרך וחסרים לנו כ 1,000,000 $ כדי להצליח להשלים את המלאכה החשובה ולבנות בית ספר ראוי לילדים, אנחנו פונים אליכם בקריאה לעזרה על מנת  להצליח לגייס את הסכום הנדרש לפתיחת ביה"ס.

במקביל להשלמת שלב א' , תחל המועצה בכוחות עצמה לבצע את שלב ב' אשר בו מתוכננת הרחבת ביה"ס לכ- 560 תלמידים בכיתות א'-ח', וזאת כחלק מתוכניות המועצה להקמת קמפוס חינוכי מגוון שיכלול בתוכו בתי ספר, גנים ומרכז קהילתי אזורי.

לתרומה בכרטיס אשראי לחץ כאן

לתרומה בהעברה בנקאית

בנק 12 פועלים 

סניף 549 כפר תבור

מס' חשבון 48480

בעבור: חינוך חץ וקשת

ליצירת קשר:

[email protected]​​

מסמכי עמותה:

אישור לצורך ניכוי מס

אישור על ניהול פנקסי חשבונות ורשומות לפי חוק מתן עסקאות

תעודת רישום 1983 - העמותה למען הגליל התחתון (ע-ר)

מתחם מבנה בית הספר כדורי שנהרס ברעידת האדמה החזקה שפקדה את הגליל התחתון בשנת 2018 (https://news.walla.co.il/item/3171243, ), היה בחירה קלה וטבעית של כל הגורמים מתוך רצון לשמר ולבנות מחדש את המתחם ההיסטורי.

המבנה שנהרס בכדורי ברעידת האדמה ב 2018 הוא מבחינת אתר מורשת ממש. אחד מבתי הספר החקלאיים הראשונים הוותיקים בישראל. התחנכו בין כתליו יצחק רבין, ויגאל אלון, ורשימה ארוכה של לוחמי פלמ"ח וחלוצי ומקימי ארץ ישראל.

עבודות השיקום שהחלו זה מכבר הינן הנחת אבן פינה של תוכנית רחבה לבניית קמפוס חינוך חדשני ומגוון בתי ספר ובשיטות חינוך מתקדמות, שיענה בכבוד על צורכי המשפחות הוותיקות והחדשות המגיעות אל הגליל התחתון.

ראש המועצה האיזורית הגליל התחתון, מר ניצן פלג, הצליח להעמיד תקציב בסיסי לטובת הפרוייקט חרף המצב המדיני המורכב בישראל, תחת ממשלת מעבר זמנית, במצב של קפאון וקיצוצים מסיביים של משרדי הממשלה.

קהילת תושבי הגליל התחתון נרתמה כל כולה, ותורמים רבים כבר מסייעים מכספם, כוחם ויכולתם המקצועית מאז שיצאנו לדרך.